Cumartesi, Nisan 1

BASE 14-17 Kasım’da Akaretler Sıraevler’de

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

BASE, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını Akaretler Sıraevler’de sanatseverlerle buluşturacak. Bu yılki sergi 20 şehirden ve 30 üniversiteden 107 yeni mezun sanatçı adayının katılımıyla gerçekleşecek.


Türkiye’nin yeni mezun sanatçı platformu BASE, yurdun dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını aynı çatı altında topluyor. 72 üniversitenin 2019 mezunlarından 1575 başvuru alan BASE’te, bu yıl seçici kurul değerlendirmesi sonucu seçilen 30 üniversiteden 107 yeni mezun sanatçı adayının 119 yapıtı yer alacak.

BASE 2019’un seçici kurulunda Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Sabiha Kurtulmuş, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer aldı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Kale Grubu, Magnum ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda gerçekleşecek, Digilogue’un dijital sanat partneri olduğu BASE’te 4 gün boyunca serginin yanı sıra sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan ‘’BASE Talks’’ konferans programı ve atölye çalışmaları gerçekleşecek.

BASE’te bir ilk: BASELECTED

BASELECTED I,  BASE’in 2017/2018 edisyonlarında yer alan 17 sanatçının güncel üretimlerinden bir seçki sunuyor. Her yıl, farklı sanatçılarla gerçekleşecek olan bu seçki, sanat üretiminde sürekliliğin, motivasyonun, direncin, kararlılığın ve üretim istencinin de bir göstergesi olarak izleyici ile paylaşılıyor. ‘Sanat’ bir varoluş yoluysa, var olduğunu duyurmaya, yaratmaya ve davranmaya yönelen yeni nesil sanatçılar, ekonomik, sosyal ve kültürel koşullara karşın sanat üretimine devam ettiklerini BASELECTED’de bize tekrar gösteriyor. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek edisyonda 2017 ve 2018 sanatçılarımızdan  Arek Qadrra, Aytuğ Aykut, Damla Yalçın, Dilara Göl, Duygu Aydoğan, Ece Kibaroğlu, Fatih Temiz, Hamza Kırbaş, Hina Barlas, İbrahim Erdoğan, Kübra Boy, Metin Alper Kurt, Ömer Sedat Yenidoğan, Seçil Büyükkan, Selen Tokgöz, Tevfik Altan Doyran, Uğur Bişirici’nin yapıtları sergilenecek

Paylaş