Çarşamba, Haziran 7

Bilal Hakan Karakaya’nın Kapsamlı Kişisel Sergisi “Görünmez Kentler” Anna Laudel’de.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anna Laudel Istanbul, 30 Mart – 21 Mayıs 2023 tarihleri arasında, geleneksel döküm tekniğini kullanarak ortaya çıkardığı güncel tasarımlarla dikkat çeken sanatçı Bilal Hakan Karakaya’nın ”Görünmez Kentler” isimli kapsamlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Italo Calvino‘nun aynı adlı romanından esinlenen Karakaya, çoğunlukla insanı merkezine alan işlerinden farklı olarak ”Görünmez Kentler” sergisinde tarihi anıtlar gibi yükselen mega yapılara ve metropol hayatına odaklanıyor. Sanatçının üretimlerinde ustaca kullandığı binlerce yıllık geçmişi olan döküm tekniği ile yenilikçi ve cesur tasarımlar ortaya çıkardığı, heykel sanatının sınırlarını zorlayan eserleri metropollerin sıkışıklık ve yığılmışlık duygularını, kendine has hikayeleri ile birlikte anlatarak izleyicileri farklı bir evrene davet ediyor.

Sanatçının, devingen ya da durağan, geçmiş ile gelecek arasında asılı kalmış ve Platon‘un ‘Yukarısı nasılsa aşağısı öyledir’ sözünü hatırlatan heykelleriyle zamansız mekânlar yarattığı “Görünmez Kentler” sergisi 21 Mayıs 2023 tarihine kadar Anna Laudel Istanbul’da görülebilir.

Paylaş