Pazartesi, Haziran 5

Cem Mumcu’dan “Zoraki Yolculuk”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Psikiyatrist ve yazar kimlikleriyle tanınan Cem Mumcu’nun “Zoraki Yolculuk / Accidental Travel” isimli ikinci kişisel sergisi Joint Idea Arnavutköy’de sanat dünyasından önemli isimlerin katıldığı büyük parti ile açıldı. Sıla, Suna Yıldızoğlu, Ecem Akbin, Aynaz Özkaşıkçı ve Yasemin Ustaoğlu gibi ünlü simaların yoğun ilgi gösterdiği sergi, insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir “ben” olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini konu alıyor.

Günümüz dünyası ve toplumsal başkalaşımın insanoğlu üzerinde yaratabileceği tahribatın boyutlarına odaklanan sergi, sanatçının başından geçen bir takım talihsiz olaylar dizisinin fitilini ateşlediği ‘zoraki yolculuk’ deneyimini merkezine alarak, oluşmuş “duygu sıkışıklıklarını” sıra dışı bir şekilde ifade ediyor.

Cem Mumcu’nun kendi deyimiyle “en sevdiklerim” olarak adlandırdığı eserleri de bünyesinde barındıracak şekilde titizlikle seçilmiş 43 eserlik bir seçki Buğra Uzunçelebi küratörlüğünde hayata geçirildi. Sergi, Joint Idea Arnavutköy’de 14 Ocak’a kadar hafta içi 10:00 – 18:00, Cumartesi 12.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Paylaş