Pazartesi, Eylül 25

EArt Galeri“3 Diye Bir Şey Yok” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Güncel sanatın buluşma yeri EArt; sonbahar-kış dönemi galeri programının ilk sergisi “3 Diye Bir Şey Yok” ile yeni sezona “merhaba” diyor. Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinin ve yükselen yeteneklerinin bir araya geldiği sergide, sanatçılar sanatseverleri modern dünyaya olan bakış açıları ile tanıştırıyor. Galeri içerisinde sanatçıların dünyasında yolculuk edebileceğiniz 3 farklı alandan oluşan sergide; Ana hol’de Seydi Murat Koç’un “İnsanlar Alemi”, Hol 2’de Hüseyin Arıcı’nın “Sevda Çiçekleri / Merhamet Seçkisi”, Hol 3’de ise Ekrem Yalçındağ, Alea Pınar du Pre, Burcu Yavuz, Ertuğrul Berberoğlu, Gülçin Aslandoğan ve Merve Çetin’in eserlerinden oluşan galeri koleksiyonu yer alıyor.

Geçmiş serilerinde kent, yaşam alanlarını terk etme, kültürel asimilasyon ve bunlar sonucunda kültürel yozlaşma gibi konuları ele alan Seydi Murat Koç; umudun ince çizgiyle naif heyecanlar içinde gösterildiği “İnsanlar Alem” serisi ile Ana hol’de izleyici ile buluşuyor. Seri, geyik portre görüntüleri ve kentli insanın yaşamsal zevk mementolarından alınan çeşitli vücut anlarını birleştirerek yarattığı etkileyici ve fantastik hibrit imgelerden oluşuyor.

 

Birbirinden uzak ama birbirine o kadar yakın 3 farklı deneyim alanının yer aldığı “3 Diye Bir Şey Yok” 30 Ekim Pazar gününe kadar Ayazma Caddesi, No:3 Kağıthane’de ziyaret edilebilir.

Galeri ziyaret gün ve saatleri: Salı-Pazar 10.30-18.30

Paylaş