Pazartesi, Eylül 25

Emin Mete Erdoğan’ın Anna Laudel Bodrum’daki İlk Kişisel Sergisi “Over the Under” Açıldı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anna Laudel Bodrum, ev sahipliğini ZAİ Yaşam’da yaptığı, modern ve güncel sanat dünyasında beğeniyle takip edilen çok yönlü sergi programına Emin Mete Erdoğan’ın kapsamlı kişisel sergisi ile devam ediyor. Emin Mete Erdoğan’ın ismini zamanaltı ve mekanüstü terimlerinden alan sergisi “Over the Under” 18 Haziran 2023 tarihine kadar görülebilir.

Hayata dair imgeler üzerinde teknik resimle klasik resim tekniğini bir araya getiren ilhamını ise mitolojik hikayelerden ve diyalektik düşünceden alan Emin Mete Erdoğan ziyaretçilerini kavramlar üzerine düşünüp derinleşmeye davet ediyor. Sanatçının kendine has ifade biçimi ile farklı türleri bir araya getiren eserleri tarihsel ve kültürel akışı sekteye uğratarak kavramsallığı sürekli tekrarlarla sağlıyor.

Sergide çoğunlukla, sanatçının 2021 yılından bu yana özellikle bu sergi için ürettiği resim, rölyef, heykel ve video üretimleri yer alırken, aynı zamanda sanatçının ”Milattan sonra 4 Milyar” ve “Bitkiler, Hayvanlar ve Binalar” dahil olmak üzere önceki sergilerinden işler de ziyaretçileri ile buluşuyor.

Erdoğan’ın zamansız ve mekansız kadrajlar oluşturduğu çarpıcı ve çok katmanlı eserlerini kapsayan “Over the Under”, 18 Haziran 2023 tarihine kadar Anna Laudel Bodrum’da görülebilir.

Paylaş