Perşembe, Eylül 28

İyilik İçin Sanat Derneği, Karma Sergisi İle ArtContact İstanbul’da!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul’un yeni çağdaş sanat fuarı ArtContact İstanbul, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs’taki ön izlemenin ardından 1 Haziran Salı günü genel izleyici ile buluştu. ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı’nı da düzenleyen ATİS Fuarcılık tarafından organize edilen ve bu yıl ilk kez kapılarını açan ArtContact İstanbul, yurt içinden ve dışından bine yakın sanatçının eserini sanatseverlere sunuyor.

Fuar ile ilgili düşüncelerini ifade eden İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “İyilik İçin Sanat Derneği olarak, ArtContact İstanbul’da yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Haziran ayının ilk haftası itibarıyla şehirde tam bir sanat şöleni yaşanıyor diyebiliriz. ArtContact İstanbul’da hafta boyunca sanatseverleri sanatçılarımızın ilk kez görücüye çıkan eserleriyle buluşturuyoruz. Her üç projemizde yer alan genç sanatçıların eserleri pek çok önemli bireysel ve kurumsal koleksiyoner tarafından tercih ediliyor. Katıldığımız sergiler ve fuarlarda, derneğimizin faaliyetlerine ve projelerimizde üretilen çağdaş sanat eserlerine gösterilen ilgi bizlere motivasyon kaynağı oluyor.” dedi. 

Genç sanatçıların eğitimlerini desteklemek, sanatçıların görünürlüğüne katkı sağlamak amacıyla sergilerden elde ettikleri gelirlerin tamamının sanat ortamının sürdürülebilirliğine kaynak olarak aktarıldığını vurgulayan Bozkurt, ArtContact İstanbul’da yer alan karma sergi için tüm sanatseverlerden ilgi ve destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla 6 yıldır faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde görev alan sanatçıların ürettiği eserlerden oluşan karma bir seçkiyi ArtContact İstanbul fuarında C-27 numaralı stantta sergilemeye başladı.  

 

İyilik İçin Sanat Derneği’nin üç projesinde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserleriyle yer aldığı serginin küratörlüğünü Dr. Feride Çelik üstleniyor. ArtContact İstanbul, 6 Haziran’a kadar 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

Paylaş