Cumartesi, Eylül 23

Kalyon Kültür, LIA’nın “Hayatı Kodlamak” İsimli Sergisi’ne Ev Sahipliği Yapıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çok disiplinli programlar geliştiren ve kültürel üretimi destekleyen Kalyon Kültür, yeni sanat sezonunu yazılım ve internet sanatının öncülerinden Avusturyalı LIA’nın Hayatı Kodlamak isimli sergisi ile 1 Ekim’de açtı. Küratörlüğünü Ceren ve Irmak Arkman’ın üstlendiği LIA: Hayatı Kodlamak sergisi, 27 Kasım 2021 tarihine kadar Nişantaşı Taş Konak’ta yer alan Kalyon Kültür’de sanatseverlerle buluşacak.

Kalyon Kültür

1995 senesinden beri video, performans, yazılım, yerleştirme, heykel, projeksiyon ve diğer aplikasyonları kapsayan bir çeşitlilik gösteren sanatıyla öne çıkan Avusturyalı sanatçı LIA; internet projeleri, geleneksel çizim ve resim sanatını dijital ikonlar ve algoritmaların estetiğiyle birleştiriyor. Erken dönem yazılım ve internet sanatının öncülerinden kabul edilen LIA çalışmalarının temel materyalini kodlar olarak belirliyor ve çalışmalarındaki stil, kavramsal sanata yakın duran bir minimalizm ile nitelenebiliyor.

Sanat ve etkinlik direktörlüğünü Ceren ve Irmak Arkman’ın üstlendiği Kalyon Kültür yeni bir döneme giriyor. Yeni medya ve performans çalışmaları için yeni bir alan açmayı hedefleyen Kalyon Kültür Ekim ayını dopdolu bir programla karşıladı. Sergiye paralel 1-11 Ekim tarihlerinde 212 Photography Istanbul iş birliğiyle Kalyon Kültür’de Scarlett Hooft Graafland, Rosa Munoz ve Gözde Mimiko Türkkan’ın katıldığı bir konuşma programı yer aldı. 

Paylaş