Perşembe, Eylül 21

Kırılma Noktası: Hikayenin Sonunu Sen Yaz isimli sergi Bodrum’da açıldı !

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sürdürülebilirlik sergisi Bodrum’da sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerini ağırladı.

QNB Finansbank ve Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu iş birliğiyle hayata geçirilen sürdürülebilirlik odaklı “Kırılma Noktası: Hikâyenin Sonunu Sen Yaz” sergisi, bu kez de Bodrum’da sanat ve iş dünyasını bir araya getirdi. QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan’ın ev sahipliğinde Mandarin Oriental Bodrum’da gerçekleşen serginin açılışına Süleyman Kosif, Birgül Vargı, Banu Aksoy, Zuhal Baltaş, Acar Baltaş, Nail Keçili, Nükhet Anadol, Nesligül Aksoy, Rula Habbab, Ayfer Toprak, İrem ve Mert Boysanoğlu, Zeynep İnanoğlu, Burcu Ercil, Yeşim Kalkavan Özharat, Esra Ceylan, Tuğba ve Berk Uziyel katıldı.

QNB Finansbank ev sahipliğinde ikinci kez gerçekleşen ve Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu iş birliği ile hayata geçirilen “Kırılma Noktası: Hikâyenin Sonunu Sen Yaz” sergisi ile iklim krizi ve çevre sorunları hakkında farkındalık yaratmak amaçlanıyor. İlki mayıs ayında QNB Finansbank Kristal Kule’de gerçekleşen sergide bu defa Akın Ekici, Zeynep Yazıcı, Yıldız Doyran ve Hakan Bayer de dahil olmak üzere Türkiye çağdaş sanatının önemli temsilcilerinin atık malzemelerden ürettiği 51 eser sanatseverlerle buluşuyor.

Küratörlüğünü Denizhan Özer’in üstlendiği sergide; Akın Ekici’nin “Bu Bahar Badem Ağaçları”, Başak Canher’in “Rahiplerin Meşesi”, Mehmet Özenbaş’ın Kuzey ormanlarının kesilen ağaçlarına dikkat çekmek amacıyla ürettiği “No 7”, Gülfidan Soyuğur’un atık metallerden ürettiği “Bir Adım Daha Atsan”ın yanı sıra Türk çağdaş sanatının önemli temsilcilerinin atık malzemelerden ürettiği eserler 10 gün boyunca Mandarin Oriental Bodrum’da sanatseverlerle buluşacak.

Serginin açılışının ardından QNB Finansbank ev sahipliğinde, moderatörlüğünü Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu kurucusu Nazlı Keçili’nin yaptığı sürdürülebilir gelecek ve sürdürülebilir sanat temalı iki panel de gerçekleştirildi. Panelde WWF Türkiye CEOsu Aslı Pasinli, QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Yeliz Arıkök Ataay, Mandarin Oriental Bodrum Genel Müdürü Ersev Demiröz, Pernod Ricard Türkiye Hukuk Müşaviri ve Kurumsal İletişim Müdürü Zümrüt Yezdani Kedik, sanatçılar Tamer Levent, Gülfidan Soyuğur ve Ender Güzey konuşmacı olarak yer aldı.Serginin ev sahipliğini üstlenen QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan açılış konuşmasında şunları söyledi; “QNB Finansbank olarak dünya çapında artan iklim krizine dikkat çekmek ve sürdürülebilirlik meselesini ne kadar ciddiye aldığımızı bir kez daha göstermek adına bu kez Bodrum’da bir araya geldik. İlk kez mayıs ayında Artkolik Sanat ve Eğitim Platformuyla birlikte hayata geçirdiğimiz ‘Kırılma Noktası: ‘Hikâyenin Sonunu Sen Yaz’ sergimizin açılışını İstanbul’da, genel müdürlük binamız Kristal Kule’de yapmıştık. Bugün sergimiz, ‘Mandarin Oriental Bodrum’da 10 gün boyunca sanatseverleri ağırlayacak. Sanatçıların geri dönüşüm malzemelerini kullanarak yarattıkları sanat eserleri, atıkların yeniden kullanımına ve sıfır atık felsefesine dikkat çekmek için harika bir yol. Bugün, sürdürülebilirliğin sanatla nasıl birleştiğini ve geleceğimizi şekillendirmede neden bu kadar önemli olduğunu, sanatçılarımızın eşsiz eserlerini hep birlikte incelerken bir kez daha ilham alacağız.QNB Finansbank olarak, sürdürülebilirliği ve toplumda farkındalık yaratacak çalışmaları desteklemeye
devam edeceğiz.”

“Kırılma Noktası: Hikâyenin Sonunu Sen Yaz” sergisi 12 Ağustos- 21 Ağustos 2023 tarihleri arasında
Mandarin Oriental, Bodrum’da ziyaret edilebilecek.

Paylaş