Cumartesi, Eylül 23

Mamut Art Project’in 2020 Edisyonu Çevrimiçi Platformunda Yıl Sonuna Kadar Devam Ediyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mamut Art Project’in 2020 edisyonu, 27 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında yeni mekanı Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşti. 49 sanatçının eserlerinden oluşan özel bir seçkiye yer veren Mamut, her yıl olduğu gibi 8. senesinde de yoğun ilgi gördü ve ziyaretçiler için ayrılan tüm randevuları doldurarak pandemi döneminde sanatseverlerle sanatçıları buluşturdu. Kendini sürekli yenileyerek daha fazla sanatçıyı sektöre kazandıran ve İstanbul’un sanat haritasında heyecanla takip edilen Mamut Art Project, 2020 edisyonunda yer alan 400’e yakın eserden oluşan zengin seçkiyi, kurduğu çevrimiçi platformu mamutartproject.com/2020 üzerinden 2020 yılı sonuna kadar sergilemeye devam edecek.

Sanatseverler, Mamut’un internet sitesi üzerinden bu seneki edisyonda yer alan sanatçıları, kendilerini anlattıkları videoları izleyerek yakından tanıyabilir, 2020 kataloğunu indirebilir ve eserlerin tamamına ulaşabilirler. Mamut, aynı zamanda sanatçılarıyla ilgili kaynak oluşturmayı hedefleyen Türkçe ve İngilizce olmak üzere çift dilde hizmet veren çevrimiçi platformunda eserlerin satışına ve sanatçılarını sanat profesyonelleriyle buluşturmaya devam edecek. 

Yıl sonuna kadar çevrimiçi platformda sunulan işler arasında seramik, heykel, ahşap gibi üç boyutlu çalışmalar, video, animasyon, illüstrasyon, dijital, fotoğraf, kolaj, yerleştirme, sokak sanatı ve resim dahil olmak üzere birçok alanda üretimler yer alıyor. Sanatseverler çevrimiçi platform üzerinden Mamut’un 8. edisyonunda dikkat çeken değişen dünya koşulları, ekoloji, yeni form ve yapı arayışının ışığında; ses algısı, küresel sorunlar odağında insan gibi güncel konuların özgün yorumlarını deneyimleyebilirler. 

İnternet sitesi ve sosyal medya kanalları üzerinden sanatçıları ve sanatseverleri farklı formatlarda bir araya getirerek daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla yola çıkan Mamut, önümüzdeki dönemde içeriğini genişleterek sanatçılarını dünyanın her yerinden ilgilenenlerle buluşturmayı hedefliyor. 

 

Paylaş