Çarşamba, Haziran 7

“MESELE”, 2-5 Mayıs tarihleri arasında Ada Sanat’ta!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İnsanlığın varoluşundan beri hep bir mesele olan birey olmanın zorluğu, cinsel kimlik, cinsel yönelim fark etmeksizin kalıplara sıkışmayı reddeden bireylerin kabul görmediği bir dünyada varlığını kabul ettirme mücadelesi, hislerin ve bedenlerin özgürlüğü konularından ilham alarak karma sergilerini oluşturan İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencileri Kübra Tutku KILIÇALP, Melike SALDUZ, Saadet Duygu ERYİĞİT ve Tuğçe BACAKCI küratörlüğündeki ‘‘MESELE’’ isimli karma sergi 2-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul/Beyoğlu’nda bulunan Ada Sanat’ta gerçekleşecek.

Sanatçıların farklı teknik ve materyal kullanımı ile biçimlenen, figüratif imgelerin ön planda olduğu eserler karşımıza çıkıyor. Bu eserlerde vurgulanan imgeler birey olmanın zorluğunu ve özgürlüğü ele alıyor.

Gerçekleşecek olan karma sergide Gizem Algül, Hakan Sorar, Işıl Acar, İlayda Kapucuoğlu, Pelda Aytaş, Rafet Utku, Simge Öztürk ve Studio Pinprick’in eserleri yer alacak. “MESELE”, 2-5 Mayıs tarihleri arasında Ada Sanat’ta tüm sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.

Paylaş