Odeabank O’art “Benküre /Planet I” Sergisini Sanatseverlerle Buluşturuyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Heykeltıraş Hande Şekerciler ve yeni medya sanatçısı Arda Yalkın’dan oluşan sanat ikilisi ha:ar’ın;   disiplinler arası çalışmalarından oluşan Benküre/Planet I” başlıklı sergisi, Odeabank’ın sanat platformu O’art tarafından 27 Ekim – 4 Kasım 2022 tarihleri arasında Zülfaris, Karaköyde sanatseverlere sunulacak.

Sanatın tüm disiplinlerini herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle 2015 yılında Odeabank tarafından hayata geçirilen Oart, sanatseverlere ve sanat yaşamına yeni bir değer katmak amacıyla orijinal işlere imza atmayı sürdürürken yeni vizyonu ile dijital ve yeni medya satına odaklanıyor. Geleneksel sanat tekniklerinin yeni medya ile harmanlandığı “BenKüre/Planet I” sergisi, 27 Ekim- 4 Kasım 2022 tarihleri arasında tarihi Zülfaris Karaköyde ziyaret edilebilecek. Sergi her gün 11:00-21:00 saatleri arasında ücretsiz bir şekilde gezilebilecek.

Geleneksel sanat ile yeni medyanın buluşması “Benküre/Planet-I”

Geleneksel sanat tekniklerinin yeni medya ile harmanlandığı sergide ha:ar, Mindflow, Refraction, Saudade eserlerine yer verecek.   ha:ar ile Hande Şekerciler’in disiplinler arası diyaloğun önemine vurgu yapan çalışmalarından oluşan “Benküre”;   mermer, cam, metal gibi geleneksel malzemeleri ışık, ses, ekran, bilgisayar yazılımları, yapay zekâ gibi teknolojik araçlarla birleştiriyor.

17. İstanbul Bienaline destek sponsoru olan Odeabank’ın, ha:ar ile birlikte hayata geçirdiği Benküre/Planet I” sergisi aynı zamanda Bienal paralel etkinleri çerçevesinde de gezilebilecek. 

Paylaş