Perşembe, Kasım 30

Öktem Aykut Galeri, Açık Labirent Sergisi İle Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde yaz sezonu boyunca Öktem Aykut sanat galerisi tarafından düzenlenen Açık Labirent isimli grup sergisi konuk oluyor.

Şık ve özgün mimari tasarımı ile Yalıkavak Tilkicik koyunda doğa ile bütünleşen Bodrum Bodrum Kıyı Evleri; genç kuşak galerici ve sanatçılara da kapılarını açıyor.  Öktem Aykut, Açık Labirent sergisinde 7 sanatçının eserlerini bir arada Bodrumlu sanatseverlere sunuyor. Türkiye’nin en önde gelen galerileri arasında yer alan, hem uluslararası hem de yurtiçinde yaptıkları sergi ve projeler ile ciddi anlamda Türkiye sanat ve sergi kültürüne yeni bir ivme kazandıran “Öktem Aykut” üstlerdeki genç kuşak galerici ve sanatçılar olarak Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde yaptıkları projeye de ev sahipliği yapıyor.

Öktem Aykut sanat galerisi sanatçıları Eymen Aktel, Stijn Ank, Koray Ariş, Ceylan Dökmen, Yasemin Öncü, Mesut Öztürk ve Begüm Yamanlar’ın yer aldığı sergideki eserlerin bir çoğu da Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nin alanlarına özel üretildi.

Asyatik ve Türk geleneksel sanatlarına yakın bir soyutlama ve temsil dili kullandığı resim, heykel, gravür ve seramik eserleri üreten genç nesil sanatçılardan Eymen Aktel’i de Bodrum Bodrum Kıyı Evleri yeni hayata geçirdiği sanat konuk residence programında ağırladı. Yaz başından itibaren Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nin ilk sanatçı konuğu olarak eserini muhteşem bir doğanın içerisinde yaratan sanatçının orada ürettiği eserleri de sergide sergilenecek.

Bodrum Bodrum Kıyı Evlerinin hemen girişinde yer alan galeri alanı, genç sanatçılar Eymen Aktel ve Yasemin Öncü’nün, Açık Labirent için yeni ürettikleri eserlere ev sahipliği yapacak. Galerinin iç mekanında Aktel’in çömlek boyamaları ve Öncü’nün labirent temasını işlediği tuval eserlerine, Begüm Yamanlar’ın fotoğraf üçlemesi ve Mesut Öztürk’ün seramik yapıtları eşlik ediyor.

Galeri alanının bahçesinde ise, Ceylan Dökmen’in Açık Labirent için ürettiği eserleri ile birlikte Belçikalı sanatçı Stijn Ank’ın ve usta heykeltraş Koray Ariş’in yapıtları birlikte görülebilir.

Açık Labirent 1 Ekim 2022 tarihine kadar Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde ziyaret edilebilir.

Paylaş