Perşembe, Haziran 8

Parça-Piece

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Turgut’un “Parça-Piece” adını verdiği kişisel sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de sanatseverlerle buluşuyor.

Türk sanat ve edebiyatına damga vuran 18 özel ismin fotoğraflarının, kişiye özel materyalleri ile kolaj çalışmasının yer aldığı “Parça-Piece” serisi 13 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek.

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un fotoğrafa çarpıcı bir bakış açısı getirdiği sergide, Aydın Boysan, Ara Güler, Yaşar Kemal, Ayşen Gruda, Erol Büyükburç, Teoman, Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Selami Şahin, Fazıl Say, Ferhan Şensoy, Mustafa Alabora, İlber Ortaylı, Mehmet Güreli, Yıldız Kenter, Arif Keskiner, Bahadır Baruter, Erkin Koray gibi 18 ünlü ismin çarpıcı fotoğrafları yer alıyor.

21 temmuz 1977 yılında Ankara’da doğan Mehmet Turgut’un, ismini aldığı dedesinin mesleği olan fotoğrafçılık kaderini belirledi. Uzun yıllardır teorik fotoğrafçılık, baskı teknikleri, boyama, kara kalem ve fotoğraf işleme üzerine çalışmalar yaptı. İlerleyen zaman içerisinde kurgusal fotoğraflar üretmeye ve çekmeye başladı. Photographic Society of America PSA ve Austria Super Circuit başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında sayısız ödül kazanan sanatçının son dönem çalışmaları arasında, Fransız şarkıcı Patricia Kaas’in “best of” albümü, “19” kapak fotoğrafları, Hollandalı müzisyen Anneke Van Giersbergen’ın konser albümü “Live In Europe” ve Ozzy Osbourne’un son single çalışması “Let It Die” için kullanılan kapak fotoğrafları gibi işler bulunuyor.

Paylaş