Cumartesi, Eylül 23

PİLEVNELİ Mecidiyeköy Dev Bir Sergiyle Açılıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PİLEVNELİ, Dolapdere’nin açılışının üzerinden henüz sadece bir yıl kadar geçmiş olmasına rağmen, yepyeni bir mekanla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 4000 metrekarelik devasa bir sergileme alanına sahip olan PİLEVNELİ Mecidiyeköy, Mecidiyeköy Likör Fabrikası’nın yerinde, şimdiye kadar hiç yapılmamış boyut ve içerikte bir sergi açacak.

“Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik”“At The Factory: 10 Artists / 10 Individual Practices” adlı sergi 10 sanatçının kişisel sanat pratiğini gözler önüne serdiği işlerin toplamından oluşuyor.

11 Aralık’ta gerçekleştirilecek sergi, PİLEVNELİ’nin temsil ettiği uluslararası ve yerel sanatçıların işlerinden oluşan bir karma sergi olmasına rağmen her bir sanatçıya kendisini ifade etmesi için ayrılan alan, eser sayısı, eserlerin seçkisi ve sunumuyla aslında her bir sanatçının kişisel sergisi niteliğinde. Ölçeği, çeşitliliği, seçkisi ve içerik zenginliği ile alışılagelmiş bir sanat galerisi sunumunun çok ötesinde bir yere konumlanan “Fabrika’da: 10 sanatçı / 10 Bireysel Pratik” adlı sergide yer alacak sanatçılarsa Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu.

PİLEVNELİ-Mecidiyeköy-Dev-Bir-Sergiyle-Açılıyor1

Hans Op de Beeck, Eser Timo

11 Aralık 2018 tarihinde PİLEVNELİ Mecidiyeköy açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 27 Ocak 2019′a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Paylaş