Cumartesi, Eylül 23

Renkli Işıklar İçerisinde Dijital Klimt Sergisi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fransa’nın başkenti Paris’te 1835’ten kalan bir demir fabrikasını bir sanat galerisine çevrilen Atelier des Lumières adlı mekan Avusturyalı sanatçı Gustav Klimt’in dijital sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatseverler teknoloji sayesinde Gustav Klimt’in yaşamı boyunca ürettiği eserlerinin içinde gezinebiliyor. Video projektörleri sayesinde eserlerin boyutları 10 metreye kadar ulaşabiliyor.

Paris’te bulunan Atelier des Lumières yepyeni bir dijital sanat merkezinden biridir. Bu dijital galeride Gustav Klimt’e ait eserler projeksiyon sayesinde duvarlara yansıtılarak sanatseverlere sergi boyunca sürükleyici bir deneyim yaşatıyor. Ziyaretçiler 35 dakika boyunca Klimt’in duvar ve zemine yansıtılan resimleri içerisinde kısa bir gezinti yapabiliyorlar.

Dijital galerinin dünyada türleri arasında en büyüğü olduğu söyleniliyor. Paris’teki dijital galeri ziyaretçilerin gezebileceği sürükleyici bir deneyim olarak dijital sanatta yeni bir çığır açıyor. Nisan ayında sanat severlerle buluşan sergi 6 Ocak 2019‘a kadar devam ediyor.

Dijital Klimt Sergisi

Paylaş