Cumartesi, Eylül 23

Royal Academy of Arts, David Hockney’nin iPad Çizimleri ile Baharın Gelişini Kutluyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Royal Academy of Arts, David Hockney’nin neşeli ilkbahar çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Hockney’nin iPad kullanarak boyadığı toplam 116 eser üretimin detaylarına uygun olarak kağıda basılarak 23 Mayıs’ta sanatseverle buluşmaya hazırlanıyor. Sergi, herşeye rağmen yoluna giren doğa düzeninin, benzeri görülmemiş bir dönemin dramından uzaklaşmasına odaklanıyor.

David Hockney, 147, 5 Nisan 2020. iPad boyama

Baharın başlangıcını başından sonuna kadar gözler önüne seren sergi adeta mevsimlerin keyifli bir kutlamasını sunuyor. Salgın sırasında yapılan çalışmaların tam bir yıl sonra sergilenmesi  dünyanın sürekli yenilendiğini ve doğa harikaları ile baharın güzelliğini hatırlatmayı hedefliyor. David Hockney, bu üretimleriyle 20. yüzyılın en önemli İngiliz sanatçılarından biri olurken aynı zamanda en yaratıcı ve çağına uygun sanatçılardan biri olmaya da devam ediyor.

Hockney’in açıklamasına göre, iPad’de çalışmak çizim ve boyama becerisi gerektirirken, oluşturduğu ekrandan çok daha büyük basılmış olan her çalışma, sanatçının elinin her işaretini ve vuruşunu görmenizi sağlayacak.

Paylaş