Pazartesi, Eylül 25

Sakıp Sabancı Müzesi “Dün, Bugün, İstanbul” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sabancı Holding desteğiyle düzenlenen “Dün, Bugün, İstanbul” sergisi 3 Eylül Cuma günü Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlere kapılarını açıyor. Murat Germen’in çağrısı sonucunda buluşan 22 genç sanatçının gözünden İstanbul’a dair bir durum tespitinde bulunan sergide İstanbul’un dünü ve bugününü ortaya koyarken, şehrin geleceğini de düşünmeye davet ediyor.

Mekâna özel hazırlanan işler çevre, hayvan popülasyonu, kentsel dönüşüm, toplumsal yaşam, tarihi mekânlar, su kaynakları, ulaşım ve ütopya / distopya kavramlarının da aralarında bulunduğu temalar ışığında kent dinamiklerine dair yorumlar içeriyor. Sergi seçkisini yağlıboya resim, çizim, enstalasyon, fotoğraf, video, serigrafik baskının geniş bir mecra yelpazesi oluşturuyor.

Vasıta, Ege Kanar, 2021

Dün, Bugün, İstanbul Sergisi; Ahu Akgün, Aslı Narin, Begüm Yamanlar, Beril Ece Güler, Burak Dikilitaş, Canan Erbil, Cemre Yeşil Gönenli, Deniz Ezgi Sürek, Didem Erbaş, Ege Kaynar, Eren Sulamacı, Eser Epözdemir, Korhan Karaoysal, Mekânda Adalet Derneği, Neslihan Koyuncu Bali, Nora Bryne, Onur Özen, Örsan Karakuş, Serkan Taycan, Sıla Ünlü İntepe, Sinan Tuncay ve Zeynep Kaynar’ın eserlerinden oluşuyor.

Topluluk olarak sürdürülebilirliği odağına alarak faaliyet gösterdiği her alanda olduğu gibi, kültür ve sanata destek kapsamında da öncü ve örnek projelerin yanında olduklarını söyleyen Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper “sanatın ve sanatçının, yaşadığımız sosyal ve çevresel sorunlara yönelik farkındalığı artırmak, sürdürülebilir çözümler üretmek açısından da çok önemli bir rol üstlendiğini düşünüyoruz” dedi.

“Dün, Bugün, İstanbul”, 3 Eylül–28 Kasım tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilenecek.

Paylaş