Çarşamba, Eylül 27

Sandra Çavdar & Koray Ariş’in “InDreams” Sergisi Açılıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, Sandra Çavdar ve Koray Ariş’in “InDreams” adlı resim ve heykel sergisine  27 Kasım5 Ocak tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sanat olgusunu duyularla izlemenin ötesinde, kalıcı bir izlenim bırakacak şekilde düzenlenmiş serginin küratörlüğünü, senelerdir koleksiyonerlik yapan Osman Çarmıklı üstleniyor. Sanatçıların yapıtlarının tınılarıyla algılanabilmesi, rüya dünyasına girebilmek ve seyredenlerin belleklerinde yer edebilmek için yapılan müzik, ışık ve görsel katkılar farklı bir sanatsal deneyim yaşatıyor.

“InDreams” sergisi Sandra Çavdar’ın ve Koray Ariş’in eserlerini bir araya getirerek mekan düzenlemesi, ışıklandırma ve betimleyici ses dokusu ile sanatın sihrini algılama noktasını sürdürebilir kalıcı bir düşe dönüştürüyor. Sergi yaptığı tüm duyulara hitap eden düzenlemeler ile ziyaretçilerinin duygularla yüklü belleklerinin hafifliğin uçarılığına dönüşeceği, batılın karanlığından ve objelerin dünyasına teslimiyetten bu hafiflikte uzaklaşacakları iddiasında.

Türkiye’de bir ilk olan “INDREAMS” sergisini ziyaret edecekler, çok daha somut ve kendi gözleriyle deneyimleyerek sanatsal bakış açılarına farklı bir boyut kazandıracaklar.

Paylaş