Pazartesi, Mayıs 29

Step İstanbul Başlıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Herkes için ulaşılabilir sanat” fikri ile yola çıkan Step Istanbul, Çağdaş Istanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek! Ulaşılabilir sanat olgusunun ve bir sanat eseri satın almanın ‘kültürel’ bir değer olduğu fikriyle hareket eden Step Istanbul’un, Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nde düzenleyeceği etkinlikte, aralarında ArtOn, Ambidexter xyz, Anna Laudel, C.A.M., GAMA Gallery, Galeri 77, March Art Project, Mixer, Narmanlı Sanat, PG Art Gallery, Redart, REM ART ve X-IST gibi galerilerin yer alacağı programa CI Editions ve Step Talks konuşmaları eşlik edecek.

Step Istanbul sergilerin yanısıra paralel etkinlik ve programlarıyla da izleyicilerine keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan kurguluyor. Step Istanbul kapsamında genç küratör Bala Gürcan tarafındanStep Talks başlığı altında özel bir konuşma programı hazırlanıyor.Step Talks’ta“Küresel Sanat Dünyasının Güncel Dinamikleri”, “Sanat Üretimi Üzerine Diyaloglar”, “Güncel Sanatı Yorumlamak: Sanat Eleştirisi &Küratöryel Pratikler” ve “Gelecek Şimdi: Dijital Alanlar ve Yeni Medya Sanatı” kategorileri altında düzenleniyor. Program, sanatın farklı alanlarında başarılı işlere imza atan kişileri 26-28 Nisan tarihleri arasında zengin içerik programıyla, farklı oturumlarda bir araya getiriyor.

İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirilecek konuşma programında; Hatice Utkan Özden, Ulya Soley, Melike Bayık, Mehmet Ali Bakanay, Kültigin Kağan Akbulut’un yanı sıra Ayça Telgeren, HUO RF, yeni medya sanatçı kolektifi Oddviz ve Gökşen Buğra gibi isimler de yer alacak.

Paylaş