Tabanlıoğlu, “Öte/De/Ki Mimarlık” Sergisiyle Akbank Sanat’ta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mimarlık ve tasarım yaklaşımını kültür sanat etkinlikleriyle ortaya koyan Tabanlıoğlu Mimarlık, AKBANK SANAT’la beraber önemli projeye imza attılar.

Tabanlıoğlu Mimarlık, yine sektörün önemli temsilcilerinden Mimarlar + Han Tümertekin ile birlikte çalışmalarını ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK Sergisi‘nde Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşturdu.

Sergide, Tabanlıoğlu Mimarlık imzası taşıyan, Dakar Kongre Merkezi odakta olmak kaydıyla, Bodrum Havalimanı, Bodrum Loft, Atatürk Kültür Merkezi, Beyazıt Kütüphanesi, Baksı Kadın İstihdam Merkezi, Lusail Benchmark, Balhambar Kitaplık-Cafe, New York’tan konut örnekleri gibi farklı projelerin çizim, maket, fotoğraf, video, malzeme örnekleri ve mock-up’lar gibi çeşitli enstümanlarla mimari anlatısı yer alıyor.

Murat Tabanlıoğlu ise sergi hakkında: “Tasarımın ilham kaynağı bölgenin tipik coğrafyası ve doğal değerleridir. Senegal’e has Baobab ağaçları, 25 metre veya daha fazla büyüyebilen olağanüstü geniş gövdeleriyle bilinir. Dakar Kongre Merkezi projesini oluşturan farklı işlevlere atanmış bloklar, anıtsal Baobab ağacının korunaklı dalları gibi, tüm mekanları iklim şartlarından ve özellikle direkt güneş ışığından koruyan tek parça bir çatının altında bir araya gelmiştir.”

ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK Sergisi Akbank Sanatta 05 Ocak 2019 kadar görülebilir. Salı gününden cumartesi gününe 10.30 – 19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergi ücretsiz olarak gezilmektedir.

Küratör: Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman
Sergi Danışmanı: Luca Molinari

Paylaş