Perşembe, Eylül 21

Teraryum Sergisi İzleyiciyle Buluşuyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Indie Photography Group Galerisi (Tel Aviv) ve NOKS Art Space (İstanbul) işbirliği projesi kapsamında 13 İsrailli sanatçının fotoğraf ve video eserlerinden oluşan TERARYUM sergisi iki yıl aradan sonra bu kez Ankara’da Ka x Assembly mekânında izleyiciyle buluşuyor.

Teraryum sergisi 26 Temmuz Çarşamba akşamı saat 19:30’da izleyiciyle buluşuyor. Volkan Kızıltunç (Noks Art Space) ve Oğuz Karakütük (Ka) ile serginin içinde bir konuşma da açılışa eşlik ediyor. Konuşmaya kayıt yaptırmak için tıklayınız. 

Sergide yer alan fotoğraf ve videolar, doğada düzen, tertip ve anlam süreçleri üretme çabasını göstermektedir. İnsanlar doğayı deşifre etmeye, çevrelerini kontrol etmeye ve onu kendi isteklerine tabi kılmaya çalışırlar ve doğa da karşılık olarak bu duruma isyan edebilir ve tepki verebilir. Teraryum gibi; eserler doğrudan temasa izin vermez ve geriye, gözlemleyen kişi için kapalı bir sistem olarak işleyen heykel parçaları bırakır.

Küratör/Curator: Keren Zaltz
Sanatçılar/Artists: Eyal Agivayev, Lihi Binyamin, Keren Zaltz, Youval Hai, Ilan Carmi, Eldad Menuchin, Tamar Nissim, Aya Nitzan, Naama Rona, Orit Bertini Shavit, Gilad Bar Shalev, Davi Barell, Ronit Porat.

TERARYUM sergisi Art İSRAİL desteği ile gerçekleşmektedir.

Indie Photography Group Galerisi, Tel Aviv

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Indie Photography Group Galerisi Tel Aviv; fotoğraf ve video sanatı alanlarında işler üreten hem genç hem de deneyimli çağdaş sanatçılar için bir sanat platformu oluşturmak amacıyla bir grup görsel sanatçı tarafından 2010 yılında kuruldu. Indie, sanat eseri üretim sürecini etkileyebilecek finansal ve ticari konulara herhangi bir bağlılığı olmaksızın, İsrail’de fotoğraf sanatına ilişkin söylemi geliştirmeyi ve genişletmeyi amaçlamaktadır. Indie Photography Group Galerisi’nin güney Tel Aviv’deki galeri mekanını işleten 12 üyesi bulunmaktadır. 2019 yılında Galeri, fotoğraf alanında çalışan bir sanatçıya iki yılda bir verilmek üzere bir ödül oluşturmuştur.

Sergi Ziyaret Gün ve Saatleri
26 Temmuz Çarşamba gününden itibaren Ka x Assembly’de açılacak sergiyi randevu alarak hafta içi 16.00-19.00 ve Cumartesi günleri 12:00-16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Sergi Pazar günleri ziyarete kapalı olacak. 

Sergiyi ziyaret etmek için lütfen 0552 037 88 12 nolu telefondan randevu alın.

 

 

Paylaş