Theo Eshetu’nun “Yüzler ve Yerler” Sergisi Akbank Sanat’ta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Theo Eshetu’nun “Yüzler ve Yerler” başlıklı sergisi video enstalasyonlarından oluşan kurgusuyla Akbank Sanat’ta açıldı.

Akbank Sanat, ünlü sanatçı Theo Eshetu’nun sergisine ev sahipliği yapıyor.  “Yüzler ve Yerler” sergisi 9 Mart 2019 tarihine kadar Akbank Sanat’ta sanatseverlere buluşmaya devam edecek. Sanatçı sergide iki video enstalasyon sunuyor; portre fotoğrafları serisinin eşlik ettiği “Atlas Fractured (2017)” ve “The Slave Ship (2015)”.

Theo Eshetu'nun “Yüzler ve Yerler” Sergisi Akbank Sanat'ta

Sanatçı Theo Eshetu eserlerinin üretimindeki çıkış noktasını ve eserlerin içeriğini şöyle tanımlıyor: “Kültürel kimlikler hiçbir zaman sabit ve tanımlı olmamış, politik gelecek tasarıları tarafından oluşturulmuş ve biçimlendirilmiş, tarihsel olaylar tarafından inşa edilmiş ve yıkılmış, kültürel nesnelerin yerlerinden edilmesiyle ve nüfusların göç etmesiyle dalgalanmalar göstermiştir; bunların hepsi de zamanın akışı içinde kimlikleri sabitlemenin olanaksızlığına işaret eder gibi görünmektedir, çünkü kimlikler doğaları gereği sürekli değişim içerisindedir. Bizim tek tanımlayabileceğimiz şimdiki zamandır; şimdiki zaman da grotesk ve değişkendir ve sırtında geçmişin hayaletlerinin getirdiği bir yükü taşımaktadır. Bununla birlikte, şimdiki zamanın belli bir güzelliği de vardır; yeni adalet yargılarının oluşabilmesi yönünde bir diriliğe, yeni uyum arayışlarına ve yüzeysel ve göstermelik politik eğilimlerin aksine, henüz var olmayan melez durumlara yönelik bir kabul ve heves içerir.”

“Yüzler ve Yerler” salı gününden cumartesi gününe 10:30 – 19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak Akbank Sanat‘ta ziyaret edilebilir.

Paylaş