Ulaş Bakır İlk Solo Sergisi İle 14 Eylül’den itibaren Gama Art Gallery’de!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çağdaş Sanat alanında Türkiye’nin etkili aktörlerinden biri olarak uluslararası sanat piyasasında adından sıkça söz ettiren Gama Art Gallery, ressam ve moda sanatçısı Ulaş Bakır’ın ‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli ilk kişisel sergisine 14 Eylül-09 Ekim tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Aktivist resim sanatının yeni akım dışavurumcu temsilcilerinden biri olan ve sıra dışı eserleriyle dikkat çeken Ulaş Bakır’ın heyecanla beklenen ilk solo sergisi, yaratıcı tasarımcı Aslı Jackson’ın kreatif direktörlüğünde gerçekleşecek. 

Ulaş Bakır

Görülmemiş, bilmediğimiz, hayal ürünü karakterleri tuval, ahşap gibi farklı materyaller üzerine resmeden Yugoslav kökenli soyut resim sanatçısı Ulaş Bakır, eserlerinde genellikle bebeğin dünyaya geliş anını ve ana rahminden hayata kafadan giriş yapmasını betimliyor. Sonrasında da bu özgün anime karakterler, kimlik arayışlarına devam ediyorlar. Bakır’ın eserlerinin en çarpıcı ortak noktası oyunsu bir sanatsal ifade olarak karakterlerin ağızlarının oldukça büyük olması. Bu da bir başka açıdan “Söylenecek Çok Şey Var” demek…

Aykırı tarzı ile dikkat çeken Bakır, tablolarının yanı sıra moda tasarımcısı Aslı Jackson’dan aldığı ilhamla bir ileri dönüşüm ve sıfır atık destekleyicisi olarak her biri “tek”/ “biricik” olan giyilebilir sanat ürünleri de tasarlıyor. Ünlü isimlerin sahne ve klip kostümlerini hazırlıyor. Gözden çıkarılmış giysiler gibi, mobilyalar ya da bazen bir duvar da sanatçının tuvaline dönüşebiliyor.  

‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli sergi 14 Eylül-09 Ekim süresince pazar- pazartesi günleri hariç her gün 13:00-19:00 saatleri arasında hijyen tedbirlerini almış olan Gama Art Gallery’de izlenebilir. 

Paylaş