Perşembe, Kasım 30

Yönetmen Wes Anderson’ın Küratörlüğü İle Bir Sergi Geliyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Moonrise Kingdom” ve “The Grand Budapest Hotel” gibi önemli filmlerin dikkat çeken yönetmeni Wes Anderson, bir serginin küratörlüğünü üstlenecek. Gucci’nin ilham perisi, kostüm tasarımcısı, illüstratör, partneri ve çocuğunun annesi Juman Malouf ile güçlerini birleştiren Wes Anderson, Viyena’daki Kunsthistorisches Museum için büyük bir şov yaratacak. Sanat dünyası, ikilinin kendilerine özgü tarzlarının ve Anderson’ın filmlerine taşıdığı masalsı sürrealliğin geliştirecekleri sergideki yansımalarını görmek için hevesli görünüyor.
Kunsthistorisches Müzesi’nin geniş koleksiyonundan müzik aletleri, zırhlar, silahlar, Greko-Romen antikalar ve daha fazlası, özel olarak seçilerek, 11 Eylül 2018 ile 20 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan sergide gösterilecek. Sergi daha sonrasında Viyena’dan, Milano’daki Fondazione Prada’ya taşınacak. Milano’da Wes Anderson’ın, film setlerinden birini aratmayan tarzda dizayn etmiş olduğu bir restoran olan Bar Luce da bulunmakta.
Yönetmenin küratörlüğünü gerçekleştireceği bu ilk sergi, filmleri kadar ince bir estetik planlamaya sahip olacağa benziyor. Anderson’ın sinema kariyeri de son hızıyla devam ederken, ikinci stop-motion filmi “Isle of Dogs” Mart ayında gösterime girecek.
Paylaş