Pazartesi, Eylül 25

75. Altın Küre Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hollywood Yabancı Basın Birliği (The Hollywood Foreign Press Association – HFPA) tarafından her yıl film ve televizyon dizilerine verilen ve bu sene 75.’si düzenlenen Altın Küre Ödülleri (Golden Globes), 7 Ocak’ı 8 Ocak’a bağlayan gece Beverly Hilton Otel’de sahiplerini bulacak.

Bu yıl sunuculuğunu AJ Gibson, Jeannie Mai, Scott Mantz, Laura Marano ve daha pek çok ünlü ismin gerçekleştireceği Altın Küre Ödülleri’nde, 7 dalda adaylığıyla Guillermo del Toro’nun son filmi “The Shape of Water”ın damga vurması bekleniyor. Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı’ndaki adaylığıyla Almanya’yı temsil eden Fatih Akın’ın “Aus dem Nichts / Paramparça” filmi, Altın Küre’de de Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday. Adaylıklar arasında diğer dikkat çeken filmler ise Greta Gerwig’in yazıp yönettiği “Lady Bird”, Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstlendiği “All the Money in the World”, Luca Guadagnino’nun yönetmen koltuğunda yer aldığı “Call Me By Your Name”, Christopher Nolan’ın “Dunkirk”ü, yönetmenliğini Michael Gracey’nin gerçekleştirdiği ve başrollerinde Hugh Jackman ve Michelle Williams gibi isimlerin yer aldığı “The Greatest Showman” ve Craig Gillespie’nin yönetmenliğindeki “I, Tonya”.

Facebook’un HFPA ve dick clark productions ile yaptığı iş birliği kapsamında ödül töreni öncesi gerçekleştirilen resmi kırmızı halı gösterimi “The HFPA Presents: Globes Red Carpet Live”, bu yıl özel olarak sadece Altın Küre Ödülleri’nin resmi Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Söz konusu iş birliği kapsamında kırmızı halıdan 360 videolar, özel kareler ve sahne arkası içerikler gece boyunca Altın Küre Ödülleri’nin Facebook sayfası ve resmi Instagram hesabı @GoldenGlobes’dan paylaşılacak.

75. Altın Küre Ödülleri kırmızı halı Facebook özel gösterimini, 7 Ocak’ı 8 Ocak’a bağlayan gece 02.00’de www.facebook.com/GoldenGlobes adresinden izleyebilirsiniz.

Paylaş