Perşembe, Eylül 28

Blade Runner İçin Devam Filmi Planlanıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yönetmen ve yapımcı Ridley Scott’ın, “Blade Runner” franchise’ı için büyük fikirleri var. Orijinal filmin yönetmeni, “Blade Runner 2049”un ise yapımcısı olan Scott, bir devam filmi daha planladığını açıkladı.

80 yaşındaki ünlü Hollywood yönetmeni Ridley Scott, bir devam filmi için bazı yeni fikirleri olduğunu ve fırsat ortaya çıktığında bu fikri geliştirmeye hazır olduğunu açıkladı.

Eleştirmenlerden olumlu dönüşler almasına rağmen “Blade Runner 2049”, gişede beklenen başarıyı gösteremeyerek, tahmin edilenden 20 Milyon Dolar daha az hasılat elde etti. Benzer bir durum 1982 yapımı ilk “Blade Runner” filminde de yaşanmıştı. Buna karşın film, sinema tarihinde önemli bir yer edinmişti. Nitekim maddi başarının yeterli olmaması Scott’ın moralini bozmadı ve bozacağa da benzemiyor. “Blade Runner 2049”un pek çok önemli film festivalinden çeşitli adaylıklar ve ödüller alması bunun nedenlerinden olabilir.

Buna karşın geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Ridley Scott, “Blade Runner 2049”un “fazla uzun” olduğunu belirtti. 164 dakikalık filmin devamı gelirse, bu kez bizzat Scott tarafından acımasızca kesileceği kesin gibi görünüyor. Bununla birlikte hikayenin ilerlemesi açısından heyecan verici gelişmeler de beklenebilir.

Paylaş