Perşembe, Kasım 30

HOPE Alkazar’da film gösterimleri, “Başka Sinema” işbirliğiyle 5 Şubat’ta başlıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

HOPE Alkazar, açılışının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, İstanbul’un spor, kültür ve sanat topluluklarını bir mıknatıs gibi kendine çekmeye başladı. Beyoğlu’nun sembolik adreslerinden tarihi Alkazar Sineması’nın kapıları da bu şekilde, “Hareketin Sahnesi” olarak yeniden açılmış oldu.

Şimdi de, HOPE Alkazar topluluğunun heyecanla beklediği bir diğer dönüm noktasına gelinmiş durumda. Tarihi sinemanın perdeleri, sinemaseverleri bir keşif yolculuğuna çıkaran Başka Sinema işbirliğiyle, izleyici tarafından yoğun ilgi görmüş, aralarında festivallere katılmış ve ödüllü filmlerin de yer aldığı, tematik seçkilerden oluşan gösterimlerle yeniden açılıyor. Başlangıç için ise çok özel bir yapım seyirciyle buluşuyor.

HOPE Alkazar 5 Şubat Cumartesi günü, 2016 yılının ilk günlerinde hayata gözlerini yuman efsanevi müzisyen David Bowie’nin, kariyerinin başlarında, Amerika’da ünlenmeye çalışırken gerçekleştirdiği turneyi anlatan STARDUST’ın Türkiye prömiyeri ile ilk seyircilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Prömiyerin ardından da sinemaseverler Stardust’ı 10 ve 17 Şubat’ta saat 21.00’de suare seanslarında izleyebilecekler. Başka Sinema program ortaklığındaki film gösterimleri Stardust prömiyerinden sonra gençlik, umut ve ilham hikayelerine odaklanan ilk seçki ile devam edecek. Gösterim programına ve film detaylarına web sitesinden erişebilirsiniz.

Stardust gösteriminin biletleri Mobilet üzerinden satın alınabilir.

Bilet fiyatları öğrenciler için 30 TL, tam 35 TL.

Paylaş