Pazartesi, Eylül 25

Kore Yapımlarını Sevenlerden Misiniz?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Güzellik ürünleri, dizi ve filmleri derken bir Kore furyasıdır gidiyor. Netflix de izleyicilerin bu ilgisini bildiği için zengin bir Kore kataloğu sunuyor. 4 Mayıs’ta tüm dünyada aynı anda Netflix’te yerini alan ve her cuma yeni bölümü eklenen orijinal seri ”Busted!” öne çıkan Kore yapımlarından biri ancak Netflix’te çok daha fazlası var. Liste çok uzun olduğundan, biz sizin için en iddialı Kore yapımlarını seçtik. Elbette animeleri de unutmadık

Biraz gerilim, biraz aksiyon
Busted! Yılın merakla beklenen yapımlarından. Her bir bölümde farklı bir gizemi ele alan bu yarışma programında yedi dedektif, en büyük gizemi çözmeye giderek daha fazla yaklaşıyor. 3. bölüm bugün Netflix’te…
Stranger. Empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı, cesur bir kadın dedektifin yardımıyla siyasi yozlaşmanın ortasındaki bir cinayet vakasını çözmeye çalışır.
Kingdom. Ortaçağ’da Kore’de Joseon hanedanlığı döneminde geçen bu zombi geriliminde, veliaht prens gizemli salgını araştırmak üzere bir intihar görevine gönderilir.

Asya usulü romantizm
Hello, My Twenties. Farklı kişiliklere ve hedeflere sahip, farklı erkeklerden hoşlanan üniversiteli beş kız ev arkadaşı olursa ne olur? Yanıtı bu eğlenceli dizide.
Strongest Deliveryman. İki gözü pek yemek dağıtıcısı, hedeflerine ulaşmak için sosyo-ekonomik dezavantajlarının üstesinden gelmeye çalışır. Bu sırada karşılarına bir de aşk çıkar.
Click Your Heart. Bir sporcu, bir entelektüel, gizemli bir yalnız ve tutkulu bir dansçı. Her birinin amacı, genç ve güzel bir kızın dikkatini çekmek.

Kore sineması
Forgotten. Kaçırılan kardeşi, geçen 19 güne dair hiçbir şey hatırlamadan, bambaşka biri olarak dönünce Jin-seok kaçırmanın ardındaki gerçeğin peşine düşer. 2017’de çekildi.
Çelik Yağmuru. Bir darbe ortamında Kuzey Koreli bir ajan, ülkenin yaralı lideriyle güneye kaçar. Amacı onu hayatta tutmak ve bir Kore savaşını önlemek. 2018 yapımı.
İhtiyar Delikanlı. Chan-wook Park’ın 2003 yılında yönettiği filmde 15 yıl boyunca hapsedilip işkence gören bir iş adamı, onu tutsak alanlarda intikam almaya soyunuyor

Animesiz olmaz
B: The Beginning. Seri katil “B” cinayetlerine başladığında dâhi dedektif Keith Flick kraliyet polis gücüne geri döner. Gizemli genç Koku’nun müttefik mi yoksa hedef mi olduğu belirsizdir.
Violet Evergarden. Savaş sona erdi ve Violet Evergarden’ın bir işe ihtiyacı var. Yaralı ve hissiz bir halde, kendini ve geçmişini anlamak amacıyla mektup yazıcılığı yapmaya başlar.
Fate/Aphocrypa. Kutsal Kase Fuyuki Şehri’nden çalınmasıyla büyük bir savaş patlak veriyor. Büyük Kutsal Kase Savaşı’nı hangi taraf kazanacak acaba?

Paylaş