Çarşamba, Eylül 27

Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino’nun Yeni Filminde Oynayacak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Leonardo DiCaprio ve Quentin Tarantino, 2012’deki “Django Unchained” filminden bu yana, ilk kez yeni bir filmde bir araya geliyor. Bu seferki film, Charles Manson cinayetleri ve 1969 Los Angeles’ını konu alıyor.

Leonardo DiCaprio’nun, 46 yıl hapis yattıktan sonra Kasım 2017’de hayatını kaybeden ünlü seri katil Charles Manson hakkındaki, yeni Tarantino filminde oynayacağı doğrulandı. DiCaprio’nun hangi rolü canlandıracağı bilinmemekle birlikte, karşımıza Charles Manson olarak çıkması da olası görünüyor. Son yıllarda ismini duyuran oyuncu Margot Robbie’ye de yönetmen Roman Polanski’nin, Manson Ailesi tarafından 1969 yılında öldürülen, hamile eşi Sharon Tate’i canlandırması teklif edildiği konuşuluyor.

İsmi henüz belli olmayan filmin konusu da sır gibi saklanırken, bir biyografiden çok, Amerika’nın en ünlü adli vakalarından birine yeni bir bakış niteliği taşıyacağı belirtilmekte. Film, seyirciyi Manson cinayetlerinin yaşandığı 1969 Los Angeles’ına taşıyacak.

Bu proje, DiCaprio’nun Oscar kazandığı “The Revenant” filminden bu yana çalışacağı ilk film olurken; onuncu filminin ardından emekli olacağını açıklayan Tarantino’nun yönetmenliğini üstleneceği dokuzuncu ve son filmlerinden biri olacak.

Proje herhangi bir aksaklığa uğramadan tamamlanırsa, Quentin Tarantino’nun gerçek olaylara dayanan ilk filmi olma niteliği taşıyacak. 2018 yazında çekimleri gerçekleşecek filmin, 9 Ağustos 2019’da, Tate cinayetinin 50. yıl dönümünde vizyona girmesi planlanıyor. Bu film aynı zamanda, Tarantino’nun Harvey Weinstein ve Weinstein Şirketi ile 25 yıl birlikte çalıştıktan sonra bağlarını koparmasının ardından piyasaya süreceği ilk film olacak.

Paylaş