Cumartesi, Eylül 23

Uluslararası Festivallerden Ödülle Dönen “Nebula” 26 Nisan’da Vizyona Giriyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hem yurt içinde hem de yurt dışında katıldığı festivallerde adından çokça söz ettiren, “Nebula” 26 Nisan’da sinemalarda. 38. İstanbul Film Festivali’nde yarışan “Nebula”, festival kapsamında Türkiye yapımı tüm ilk filmlerin aday olduğu, CMYLMZ Fikir Sanat tarafından desteklenen Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’ne layık görüldü. İlk uzun metraj filmi “Nebula” ile 71. Locarno Film Festivali’nde ‘En İyi Yeni Yönetmen’ ödülüne layık görülen Tarık Aktaş, Türkiye’de bu ödülü kazanan ilk yönetmen oldu.

Tarık Aktaş

Sibirya’da gerçekleşen Ateş Ruhu Festivali 2019’da ‘En İyi Uluslararası İlk Film’ kategorisinde yarışan “Nebula”, ikinci büyük ödül olan ‘Silver Taiga’ya layık görüldü. “Nebula” aynı zamanda, AFI Fest (Los Angeles), Selanik Film Festivali, Hong Kong Uluslararası Film Festivali ve Rotterdam Uluslararası Film Festivali gibi önemli festivallerin özel seçkisinde de yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yapım Desteği fonunu alan film; İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar etkinliğinde 250 film arasında ilk 8’e girerek büyük ödül olan Film Geliştirme Ödülü’ne de hak kazanmıştı.

Türkiye’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan “Nebula”, insan ve tabiat arasındaki buluşmalara odaklanarak yaşamın birliği ve birbirine geçişi üzerine felsefi bir anlatı sunuyor. Çekimleri orman, deniz, göl, dere yatağı gibi görsel yönden son derece etkileyici doğal alanlarda gerçekleştirilen film seyirciyi, hayatın sunduğu ve çoğunlukla insanlar tarafından fark edilemeyen nimetlerle yüzleştiriyor.

“NEBULA”

OYUNCULAR

Barış Mert Bilgi

Ali Yavuz Ilman

Ömer Bora

Serkan Aydın

Dilara Topuklular

Hasan Türker

Serkan Özsalgıncı

Mümin Süren

Yönetmen ve Yazan : Tarık Aktaş

Yapımcı : Güneş Şekeroğlu

Uygulayıcı Yapımcı : Barış Yıldırım

Görüntü Yönetmeni : Necmettin Akdeniz

Kurgu : Osman Bayraktaroğlu

Ses Tasarımı : Barkın Engin

Müzik : Hayvanlar Alemi

Özel Efektler : Oğuz Kocaoğlu

Görsel Efektler : Genius Park

Paylaş