Çarşamba, Eylül 27

26. İstanbul Tiyatro Festivali Pasolini’nin Doğumunun 100. Yılını Kutluyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

26. İstanbul Tiyatro Festivali heyecanla beklenen oyunları izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Festival bu hafta yurtdışından çok özel bir performansa ev sahipliği yapacak. İtalyan sinemasının efsane yönetmeni Pier Paolo Pasolini’nin doğumunun 100. yılı festivalde, dâhi yönetmenin benzersiz dünyasını dansla yorumlayan Pasolini: Gizli Yangınlar ile kutlanacak. Usta koreograf Monica Casadei’nin koreografisiyle Pasolini: Gizli Yangınlar, dünya prömiyerinden hemen sonra 21 ve 22 Kasım saat 20.00’de İş Kuleleri Salonu’nda İstanbullu izleyicilerle buluşacak.

Fotoğraf: Vincento Cerati

ENKA Vakfı’nın yüksek katkıda bulunan gösteri sponsoru olarak desteklediği; Pasolini’nin sinema dilinin temel taşlarından olan kadın-anne rolünden özgürlük kavramına, şiirden sanatsal bir ortaklık kurduğu Bach’ın müziğine kadar geniş bir yelpazeyi kucaklayan gösteri, izleyenleri yönetmenin dünyasında bir yolculuğa çıkaracak. İtalyan Artemis Danza topluluğunun dansla bedeni ve ruhu birleştireceği Pasolini: Gizli Yangınlar, İş Sanat ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nin desteğiyle sahnelenecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen festival 26 Kasım’a kadar sürecek.

Paylaş