Cumartesi, Eylül 23

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘3 Nalla 1 At’ İle 24 Mart’ta Seyirciyle Buluşacak!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

3 Nalla 1 At 24 Mart’ta prömiyer yapacak!

Sezon başından bu yana iki yeni oyunu İzmirli tiyatro severlerle buluşturan, Kurucu Genel Sanat Yönetmenliğini Yücel Erten’in yaptığı İzBBŞT yeni oyunu için gün sayıyor. Bulgar kara mizah ustası Stefan Tsanev’in yazdığı, ‘Büyük İskender’in Atı’ adıyla birçok kez sahnelenen ‘3 Nalla 1 At’ İzmirli tiyatro severlerle buluşacak. Oyunun prömiyeri 24 Mart’ta İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. 

Biletleri satışa açıldı.

Oyun, neoliberal sistemin ezdiği bir grup insanın, emperyalist güçlerden öğrendikleri yönetme biçimlerini birbirlerine karşı kullanmasını mizahi bir dille ele alıyor. Hüseyin Mevsim’in Türkçeye çevirdiği, Hatice Altan’ın yönettiği ‘3 Nalla 1 At’, 24 Mart’ta yapılacak prömiyerin ardından 25 ve 26 Mart’ta İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri ise kultursanat.izmir.bel.tr ve İzmir Şehir Tiyatroları gişelerinden satışa açıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ayrıca mart ayı boyunca ‘Benim Naçiz Vücudum’ ve ‘Bahar Noktası’ ile ‘Robinson Dans Öğreniyor’ adlı oyunlarıyla da sahnede olacak. 

 

Paylaş