Perşembe, Haziran 8

K! Kültüral Performing Arts’tan İlk Oyun: Teessür

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul Sanayi mahallesinde yer alan metal kesim atölyesi, çok amaçlı performans sahnesi dönüşen K! Kültüral Performing Arts’a ilk yeni oyun Teessür seyirciyle buluşuyor.

4. Levent Sanayi Mahallesi’nde kurulan K! Kültüral Performing Arts, seyircisiyle buluşuyor.Tiyatro başta olmak üzere, sanata yönelik workshoplar ve söyleşilerin de yer alacağı sahne sanatları merkezi K! Kültüral Performing Arts, yeni oyunu Teessür ile 1 Aralık Cumartesi akşamı seyircisiyle buluşuyor.

Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan oyun, Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikâyesini farklı bir dille seyirciye aktarıyor. Kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor. Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen terkedilişinin ardından yeniden doğuşa hazırlanıyor.

K!-Kültüral-Performing-Arts’tan-İlk-Oyun-Teessür1

OYUN KÜNYE


Proje ve Metin Tasarımı, Yönetmen: Ilgın Sönmez
Yapımcı: Yağmur Yağmur
Yapım: K! Kültüral Performing Arts
Yönetmen Yardımcısı: Esra Pamukçu Bozkurt
Oyuncular: Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan – Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker
Orijinal Müzik ve Müzikal Performans: Volkan Topakoğlu 
Proje Editörü: Özlem Hemiş
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Kostüm: Ilgın Sönmez
Video Art: Ilgın Sönmez, Murat Buldanlıoğlu, Mesut Yılmaz 
Hareket
Tasarımı: Dicle Doğan, Ilgın Sönmez
Fotoğraflar: Murat Dürüm
Reji Asistanı: Pelin Aslı Uyar

Kültüral Performing Arts Hakkında

Değişebilen çok amaçlı sahne ve oturma düzenine sahiptir. 150 ile 200 kişilik oturmalı, 500 ile 650 arasında ayakta seyirci kapasitesine sahiptir. Donanımlı teknik altyapısı, konforlu, ferah havalandırma sistemi, iki ayrı kulisi ve toplam 500 m2’lik alanıyla sanatseverlerin kendilerini rahat ve iyi hissedebilecekleri bir kültür ve sanat alanı olmayı hedeflemiştir. 4. Levent Sanayi metro istasyonuna ve Büyükdere Caddesi’ne 5 ile 8 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Paylaş