Pazartesi, Mayıs 29

MOİ Sahne’de Bu Hafta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne bu hafta yetişkinler ve çocuklar için tiyatroyla dolu olacak. “Yetersiz Bakiye”, “39 Basamak”, “Yatak Odası Diyalogları” ve daha fazlası…

Mall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne her hafta birbirinden keyifli tiyatro oyunlarına, konserlere ve sahne gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Bu haftanın (11 – 17 Aralık) etkinlik takvimi ise şöyle:

13 Aralık Çarşamba, Saat 20.30 – “Yetersiz Bakiye”
“Yetersiz Bakiye”; kredi kartı borçları yüzünden evlerindeki odalarını iki kişiye kiraya vermek zorunda kalan evli bir çiftin komedisini anlatıyor. Odaları kiralayanlardan biri evli adamın borcu olduğu mafya babası, diğeri ise direk dansçısı olunca işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Mizah Sanatçısı Murat Kürüz’ün yazıp yönettiği oyunda; Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Eylül Öztürk ve Cengiz Şahin rol alıyor.

14 Aralık Perşembe – “39 Basamak”
Mehmet Birkiye’nin yönettiği, Patric Barlow’un yazdığı “39 Basamak” adlı oyunda; Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık rol alıyor. Geleneksel komedi unsurlarının ustalıkla işlendiği ve şekilden şekile giren oyuncuların yüksek performansı izleyiciye kahkaha dolu anlar yaşatıyor. Oyunda; 1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

16 Aralık Cumartesi, Saat 13.00 – Çocuk Oyunu “Talking Tom ve Arkadaşları”
Tüm dünyada sevilerek izlenen Konuşan Tom karakteri eğlenceli sahne gösterisiyle MOİ Sahne’de çocuklarla buluşuyor. Oyundaki karakterleri ünlü isimler seslendiriyor. Dünyanın en popüler kedisi Konuşan Tom, akıllı telefon uygulaması ve çizgi filminin ardından şimdi de tiyatro oyunuyla Dünya’da ve Türkiye’de ilk kez sahnede ününe ün katmaya devam ediyor. ‘Konuşan Tom ve Arkadaşları’ tayfasının elebaşı Konuşan Tom, arkadaşları ise; Mucit Konuşan Ben, Tatlı Konuşan Angela, Haylaz Konuşan Hank ve ekibin afacanı Konuşan Ginger ile birlikte eğlence tayfası ilk tiyatro oyunuyla sizlerle buluşuyor. Seslendirenler: Tom- Hakan Yılmaz, Angela- Hande Subaşı, Ben- Cengiz Şahin, Hank- Ömür Özdemir, Ginger- Eylül Öztürk.

16 Aralık Cumartesi, Saat 20.30 – “Yatak Odası Diyalogları”
Yönetmenliğini Galip Erdal’ın üstlendiği, başrollerini Levent Ülgen, Goncagül Sunar, Eylem Öden, Hasan Erdem’in paylaştığı “Yatak Odası Diyalogları” adlı oyun; Birol Güven’in televizyon ekranlarında anlatamadıklarını, ‘özelimizi’ tiyatro sahnesine taşıyor. Oyun; ilişkilerdeki komik hallerimizi, gizli kafa içi seslerimizi ve yatak odasında eşler arasında geçen diyalogları komik bir dille seyirciye aktarırken kahkaha dolu dakikalar ile zaman, mekan kavramlarını unutturuyor.

17 Aralık Pazar, Saat 19.00 – “Ölü’n Bizi Ayırana Dek”
Başrollerini Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun üstlendiği “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” adlı komedi oyunu MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Cansu ve Serdar, evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Ancak sabah aynı yatakta uyanırlar! Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar’ı bekleyen asıl sürpriz, salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir.

Paylaş