Perşembe, Haziran 8

Pangea ve Kunst Offensive’den Avrupa’da Sanat Atağı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pangea’nın Kunst Offensive (Sanat Cephesi) işbirliği kapsamında artık Türk oyunları Avrupa’da da boy gösterme şansı yakalayacak. 7’den 70’e herkese uygun içerikleriyle seyircisinin ilgisini çekmeyi başaran Pangea, sanatın kalbi sayılan Viyana, Londra, Berlin gibi pek çok şehirde yerli oyunlar ve oyuncuların yer almasını sağlayacak.

Tuğrul Tülek yönetmenliğinde prömiyerini UNIQ Hall’de yapacak ve başrollerini Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu, Melisa Doğu’nun paylaştığı ‘Aşk Geçmişim’ oyunu ile Pangea & Kunst Offensive (Sanat Cephesi) işbirliği Ocak ayında Berlin’de başlayacak. Aynı zamanda Nisan ayında ikincisi gerçekleşecek Viyana Türkçe Tiyatro Festivali’ni de Kunst Offensive ortaklığı ile birlikte yürütecek olan Pangea, çatısı altındaki bütün oyunları ve oyuncuları festival kapsamında her yıl Avrupalılarla buluşturmayı sürdürecek.

Pangea hakkında:
2014 yılında açılan UNIQ İstanbul sadece kültür sanat sektörüne yoğunlaşmak için 2018 yılında Pangea’yı kurdu. Şirket ilk olarak UNIQ Hall, UNIQ Açıkhava ve UNIQ Box’ın işletmesini üstlenerek sezonun en önemli tiyatro oyunlarını, festivallerini ve konserlerini kültür sanat takipçileri ile buluşturdu. Bu sezon itibariyle Pangea kendi prodüksiyonlarını da tiyatro seyircisi ile buluşturacak. Önümüzdeki günlerde mekan yönetim operasyonunu İstanbul dışına da taşıyacak olan Pangea bir taraftan da merkezi Viyana’da bulunan Kunst Offensive (Sanat Cephesi) işbirliği ile Türk yapımlarını Avrupa’ya taşıyacak.

Kunst Offensive (Sanat Cephesi) Hakkında:
Sanat Cephesi, sanatın kolektif yaşam alanlarının bir parçası olarak kurulmuştur. Sanat Cephesi, Türkiye’de ve Avrupa’da birçok sanat kurumu ile de ortak çalışmalar yürütmekte, birlikte çalıştığı müzisyen ve oyuncuların yurt dışı organizasyon ve turne sorumluluğunu üstlenmektedir. Sanat Cephesi’nin merkezi Viyana’dır. Ancak çalışmaları tüm Avrupa’yı kapsamaktadır.

Avrupa’da oyuncuların buluşma noktası olarak nitelendirilen ve sanatın kolektif yaşam alanlarından biri olarak tanımlanan Kunst Offensive (Sanat Cephesi) ile yerli tiyatroları daha geniş kitlelere ulaştıracak olan Pangea, oyunlarını hem farklı sahnelerde hem de büyük festivallerde tiyatro severlerin beğenisine sunacak.

Paylaş