Pazartesi, Eylül 25

Ela Başak Atakan Sizin İçin Düzenledi; “Ne Okuyalım?”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dilek Çolak “Sola”: Corona yüzünden evlere kapandığımız şu günlerde oturduğunuz yerden ufak bir Güney Amerika seyahatine ne dersiniz? Dilek Çolak şiirsel güncesinde, bize hayalimizin ötesindeki bir gerçekliği sunarak kendi coğrafyamıza ayna tutuyor.

Nilgün Öneş “Ağlamak Yok”: İkinci Bahar, Hatırla Sevgili, Süper Baba ve Bu Kalp Seni Unutur mu? dizilerinin senaristinin kaleminden annesinin ölümünü inkar eden, onunla her pazartesi İnci pastanesi’nde buluşacağına inanan 8,5 yaşında bir kız çocuğunun sahici romanı…

Ayşe Başcı “König”: 1936 yılında König yani Kral lakabıyla uluslararası bir dolandırıcılığa imza atan “meşhur teyyare kaçakçısı” Ekrem Hamdi Bakan’ın hayatına dayalı tarihi roman. Casus romanı sevenlere, yerli malı kurnaz Türk serüveni.

Caroline Myss “Ruhun Anatomisi”: Şifa konusuna merak duyanlar için tavsiyem. Kendimizi hastalıkla tanımlamanın yarattığı hasarın hastalıktan beter olduğunu söyleyen yazar, iyileşmenin, zaaf ve güçlerimizin farkına varmamızdan ve çıkış yolunun kendimiz ve başkalarını sevmekten geçtiğini vücudumuzun somut haritası üzerinden özetlemiş.

Ela Başak Atakan “Bir Şifa Bağımlısının İtirafları”: Kendi kitabım diye söylemiyorum ama insanlığın sağlıkla olan bu imtihanı esnasında, şifa konusuna kafayı takmış olan bu bireysel yolculuk hem birçok uygulamaya hem de kişisel gelişim üzerine yazılmış sayısız kitap ve araştırmaya işaret ettiği için yerinde bir kaynakça olur diye umuyorum.

Paylaş