Cumartesi, Eylül 23

Istanbul Fringe Festival, Bu Kez Sezona Yayılıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen alternatif işleri katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival, tiyatro sezonuna yayılıyor. Geçtiğimiz eylül ayında hibrit bir programla katılımcılarla buluşan festival, programındaki çevrimiçi gösterimleri aralık ayından itibaren her ay İstanbul’da ağırlayacak.

Ukrayna’dan Kyiv Mime Theatre ekibi “Internal” oyunuyla İstanbul’da 

Istanbul Fringe Festival’in sene içindeki etkinliklerinin ilk konuğu Ukrayna’dan Kyiv Mime Theatre olacak. Internal isimli pandomim gösterileri ile 26 Aralık saat 20.30’da Sahne Kadir Has’ta ve 27 Aralık saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts sahnelerinde gerçekleşecek gösterimlerin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor. İzleyiciye duyuların ve düşüncelerin gözünden hayal etme fırsatı veren oyun, seyircilerin etraflarını çevreleyen gerçek dünyayı algılama olasılıklarını genişletiyor. Bireylerin bilgi kirliliğinden sıyrılıp, insanlığın gelişmesine katkıda bulunmak için bilincini geliştirmesi gerektiğine inanan ekip, ihtiyaç duyduğumuz önemli değişikliği daha kolay algılamak ve anlamak için kelimelere değil, görselliğe başvuruyor.

Kyiv Mime Theatre- Internal Oyun Tanıtımı

Maddi dünya bizi çevreler ve şüphesiz durumumuzu etkiler. Peki içimizde yaşadığımız duygular etrafımızı etkilerse ne olur? Evet, maddi bir dünya değil bu, bir düşünce ve fikirler dünyası. Önemli bir karar vermeden önce, duygularımızın ona karşı tutumunu belirlemeliyiz. Bir insanı içinde utandıran, kendi yarattığı ve kurtulmak istediği her şeye kendi karar verir. Herkes bu dünyada kendini aramak için kolay bir yoldan geçmek zorundadır, ancak bu adımı gerçek hayatta atmaya çalışmadan önce kendi içimize dönmeliyiz. Duygularımız eylemlerimiz tarafından yönetilir ve bizi kaostan kurtaracak tek şey ruhumuzun derinliklerinde.

Biletler Mobilet’te.

Paylaş