Cumartesi, Eylül 23

Artkolik & Sylvan Learning Akmerkez Programı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İki farklı alana odaklanan ve yüzlerce eğitim programıyla geleceğin yaratıcı çocuklarına Akmerkez’de alan açan projede, 4-12 yaş grubu çocuklar yaratıcılıklarını ön plana çıkaran eğitim programlarına katılacak. Artkolik ve Sylvan eğitmenleri tarafından hazırlanan aylık, haftalık ve günlük eğitim programları haftaiçi ve haftasonu olmakla beraber farklı seans ve branş seçenekleriyle anne babaların tercihine sunulacak. Alanında uzman iki eğitim kurumunun ortak çalışmasıyla ortaya çıkan projede çocukların ilgi alanlarından yola çıkarak yeteneklerini keşfetmeleri ve geri kazandırılmaları hedefleniyor. İşbirliğinden doğan özel bir atölyenin de programda yer alacağı merkezde çocuklar sanat ve bilimi aynı eğitim programında deneyimleyebilecek.

Adres: Kültür Mah. Nispetiye Cd No:56, -1. Kat Akmerkez, Artkolik&Sylvan

34340 Beşiktaş/İstanbul

Artkolik & Sylvan Sonbahar-Kış Takvimi – Akmerkez

Çocuklar, seçtikleri bir veya birden fazla atölyeye tekil olarak katılabilirler. Çocukların ilgi alanı ve yetenekleri odaklı sürece dahil olmaları için gerçekleşecek atölye serisine sürekli katılım göstermeleri tavsiye edilir. Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt için [email protected] ve ya 0530 366 33 83 nolu telefonu arayabilirsiniz.

* Atölye fiyatları çocuk başınadır. Sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir.
* Fiyatlarımıza KDV dahildir.

*Artkolik atölyelerinde tüm eğitmenlerimizin dili Türkçe olup, her biri pedagojik eğitimini üniversite formasyonları tarafından verilmiştir.
* Sylvan atölyelerinde tüm eğitmenlerimizin ana dili İngilizce olup, eğitimleri Sylvan merkez ofisi Amerika tarafından verilmektedir.

*Atölyeler minimum 6 çocuk ile yapılmaktadır.

ARTKOLİK SANAT ATÖLYELERİ

[email protected] (539) 366-3383

Origami Atölyesi

7-12 yaş aralığında çocuklarla 15 kasım’da origami atölyelerine başlıyoruz. Renkli kağıtların dünyasına kalp, kuğu, kitap ayracı ve çeşitli hayvan kafaları yapmayı öğrenerek giriyoruz. Farklı renk ve boyutlarda yapacağımız origamilerimizi daha sonra istersek yapacağımız bir resmin içerisine yerleştiriyoruz. Pazartesi veya Cumartesi günlerinden birini seçerek atölyelerimize katılabilirsiniz.

Yaş Aralığı: 7-12 yaş

Eğitmen: Kıvılcım Harika Seydim

Program gün ve saatleri:

13 Kasım Cumartesi 12:00-13:00 (Kalp yapımı)

15 Kasım Pazartesi 16:00-17:00 (Kalp yapımı)

20 Kasım Cumartesi 12:00-13:00 ( Kuğu yapımı)

22 Kasım Pazartesi 16:00-17:00 ( Kuğu yapımı)

27 Kasım Cumartesi 12:00-13:00 (Hayvan kafaları yapımı)

29 Kasım Pazartesi 16:00-17:00 ( Hayvan kafaları yapımı)

Sanatçıların Dünyası Programı

Hayalimdeki Oda Vangogh’un Odası


Program gün ve saatleri:
13 Kasım Cumartesi 13:15-14:15
Eğitmen: Kıvılcım Harika Seydim

İçerik:
Çocuklarla önce Vincent Vangogh’u ve eserlerini tanıyacağız. Daha sonra Vangogh’un Arlesteki yatak odası resminden yola çıkarak kuruboya veya keçeli kalem ile hayallerindeki odayı çizip kes-yapıştır tekniği ile kağıda yerleştirecekler.

Frida Kahlo’nun Meyveleri
Program gün ve saatleri:

13 Kasım Cumartesi 16:00-17:00
19 Kasım Cuma 16:00-17:00
Eğitmen: Kıvılcım Harika Seydim

İçerik:
Çocuklarla önce Frida Kahlo’yu ve eserlerini tanıyacağız. Daha sonra Kahlo’nun natürmortlarında hangi meyveleri kullandığını hangi renk ve teknikte resimler yaptığını inceleyeceğiz. Masamızda bulunan meyveleri birlikte yerleştireceğiz. İster hayalimizden istersek kendi yerleştirdiğimiz meyvelere bakarak çizeceğiz ve renklendireceğiz. Meyvelerin arasına en sevdiğimiz eşyayı ya da bir hayvan figürünü de ekleyip bir kompozisyon oluşturacağız.

Arcimboldo ile Meyve Suratlar


Program gün ve saatleri:
20 Kasım Cumartesi 13:15-14:15
26 Kasım Cuma 17:15-18:15
Eğitmen: Kıvılcım Harika Seydim

İçerik:
Çocuklarla önce Giuseppe Arcimboldo’nun Rönesans döneminde yaptığı resimleri inceleyeceğiz. Daha sonra Arcimboldo’nun meyve ve sebzeleri konu alarak yaptığı portrelerinden yola çıkarak hayalimizden bir portreyi meyve ve sebzeleri çizerek yapacağız.

Salvador Dali ile Rüyalarımız

Program Gün ve Saatleri

27 Kasım Cumartesi 13:15-14:15

Eğitmen: Kıvılcım Harika Seydim

İçerik:
Çocuklarla önce Salvador Dali’nin sürreal resimleri inceleyeceğiz. Daha sonra Dali’nin rüyalarından esinlenerek yaptığı resimleri gibi biz de hayalimizden Gerçek üstü resimler yapacağız. 

Karakalem Atölyesi

10 yaş ve üzeri çocuk ve gençlerle karakalem atölyemiz 13 Kasım Cumartesi günü başlıyor. Komposizyon, oran-orantı, ışık-gölge, perspektif gibi karakalem temel tekniklerini öğreniyor portre, natürmort, manzara resmi, figür ve karakter çizimleri yapıyoruz.

 

SYLVAN LEARNING ATÖLYELERİ

[email protected] (534) 296-5520

Safari Camp: Syvlan STEM programları, çocuğunuzu STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) dünyasındaki yeni ve eğlenceli deneyimlerle tanıştırmak için harika bir yoldur. Çocuğunuz robotların nasıl yapıldığını öğrenmekle veya kendi video oyununu tasarlamakla ilgilensin, STEM Bilimi, Robotik, Kodlama ve Mühendislik kamplarımız eğlenceli ve etkileşimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar sadece onları sever!

City Camp: Geleceğin hevesli genç mühendislerinin modern bir günde yaşamı iyileştiren yeni teknolojiler ve robotlar hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için tasarlanan City Camp Robotics. Çocuklar lego® uçak, yel değirmeni ve forklift gibi robotlar yapmak ve programlamak için kullanırlar.

Robot Factory 102: Çocuklar, LEGO® tuğlaları ve ödüllü WeDoTM yazılımını kullanarak robotların yaratılmasıyla kasnak ve dişli dünyasını keşfederken hayal güçlerini hayata geçirecekler.

Enviro Explorer 1: Çocuklar LEGO® robotlarını kullanarak çevre sorunlarını çözerse ne olur? Harika şeyler! Bu sorgulama tabanlı programda, çocuklar heyelan, kayalar, kompostlama ve daha fazlasını içeren gerçek dünyadaki zorlukları keşfedecekler. Çocuklar gerçek bilim adamları gibi düşünecek ve robotların geleceği şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenecekler.

Enviro Explorer 2: Çocuklar LEGO® robotlarını kullanarak çevre sorunlarını çözerse ne olur? Harika şeyler! Bu sorgulama tabanlı programda, çocuklar heyelan, kayalar, kompostlama ve daha fazlasını içeren gerçek dünyadaki zorlukları keşfedecekler. Çocuklar gerçek bilim adamları gibi düşünecek ve robotların geleceği şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenecekler.

Maker Camp 1: Çocukların harika malzemeler kullanarak yeni konseptler yaratmak, kurcalamak ve keşfetmek için bir araya geldiği makerspace fenomenine katılın! Bu son derece etkileşimli kampta çocuklar, hız, hareket, kimya, yerçekimi ve ses gibi bilim kavramlarını keşfetmek için üç yapım “görevi”ne girecekler. Bırakın yaratıcılığınız yükselsin!

Maker Camp 2: Sylvan artık bir yaratıcılar alanı! Bu yaratıcı, uygulamalı programda, çocuklar uçuş, kuvvetler, elektrik, hava ve manyetizmadaki heyecan verici bilim kavramlarını keşfetmek için üç yaratıcı “görev” üstlenecekler. Her seans, çocukların yaratıcılığına ilham vermek için akıllı, tema tabanlı bir meydan okumaya sahiptir.

 

 

 

Paylaş