Başak Avcı’nın “Informo” Sergisi Artkolik’te Açıldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sanatı Eğitimle birleştiren Artkolik, 6 Mart akşamı, sanatçı Başak Avcı’nın düşünce, form ve fiziksel tecrübe arasındaki bağlantıları açığa çıkaran “INFORMO” isimli sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Artkolik’in Arnavutköy’deki mekânında 6-31 Mart tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak olan “INFORMO” sergisinin açılışına sanat ve cemiyat hayatından önemli isimler katıldı. Osman Erden ve Başak Avcı’nın konuşma yaptığı geceye ilgi büyüktü.

Yüzyıllar ve ekolleri içinde çizim, sanatsal sürecin her aşamasında kavramsal araç olmaya devam ediyor. Latince kökenli “INFORMO” terimi, çağdaş sanatın kodlarının ve geleneksel referanslarının ötesinde, yeni bir dilin keşfedilme süreci gibi düşünce, form ve fiziksel tecrübe arasındaki bağlantıları açığa çıkarıyor. Başak Avcı’nın resimleri ve kağıt çalışmalarındaki düşünsel ve doğrudan yinelenen jestleri, “dünya” olarak tanımladığı şeye dair hakim algılarını da açığa çıkaran deneyimleridir.

Dünya Kadınlar Günü haftasına girdiğimiz bu günlerde, Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak için Nazlı Keçili tarafından kurulan ve 2012 yılından bu yana çok yönlü bir sanat platformu olarak varlığını sürdüren Artkolik, 6-31 Mart tarihleri arasında Başak Avcı’nın “INFORMO” sergisi için tüm sanatseverleri ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Başak Avcı & Didem İnselel

Burcu Şendir

Genco Gülan & Başak Avcı

Tamer Levent

Nazlı Keçili

Nilgün Keçili

Sedef & Mehmet Ali Karamehmet

   

Paylaş