Kalyon Kültür Yeni Sanat Sezonunu ‘İnsan Eli Değmiş’ İsimli Karma Sergisiyle Karşılıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kalyon Kültür, dijital sanatın en önemli temalarından biri olan doğa ve sanat ilişkisine odaklanan sergi serisinin ikinci ayağı ‘İnsan Eli Değmiş’ isimli karma sergiye 17 Eylül-17 Aralık 2022 tarihleri arasında Nişantaşı Taş Konak’ta ev sahipliği yapıyor.

Ceren ve Irmak Arkman küratörlüğünde, dijital sanat alanının öncü isimlerinin bir araya geldiği büyük ilgiyle karşılanan Flora sergisinin ardından, küratörler serinin ikinci sergisinde günümüzün en önemli problemlerinden biri olan iklim krizine dikkat çekerek insanların doğa üzerindeki etkilerine odaklanıyor.

Kalyon Kültür, ‘İnsan Eli Değmiş’_’Touched by Humankind’, Kevin Cooley, Fallen Water, Fotoğraf_Photo by Orhan Cem Çetin, 2022

17.İstanbul Bienali’ne paralel gerçekleşen ‘İnsan Eli Değmiş’ sergisi Evan Roth, Félix Luque & Iñigo Bilbao, François Quévillon, Kevin Cooley, Persijn Broersen & Margit Lukács, Sabrina Ratté ve Volkan Kızıltunç’un eserlerini ziyaretçileriyle buluşturuyor. Kalyon Kültür yeni sergisiyle uluslararası dokuz sanatçıyı bir araya getirirken, önümüzdeki günlerde duyurulacak etkinliklik programı kapsamında doğa, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik temalı konuşma ve atölyelerle serginin temasını destekleyecek. 

‘İnsan Eli Değmiş’ sergisi 17 Aralık 2022 tarihine kadar Nişantaşı Taş Konak Kalyon Kültür binasında ücretsiz gezilebilir. 

Paylaş