18. Contemporary İstanbul Tersane Istanbul’da Açıldı !

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Contemporary Istanbul, 27 Eylül Ön İzleme, 28 Eylül- 1 Ekim Genel Ziyaret tarihlerinde 22  ülkeden 67 çağdaş sanat galerisi ve 8 inisiyatifi ve müzenin temsil ettiği sanatçıların  eserlerine Akbank ana partnerliğinde ev sahipliği yapıyor. Haliç’te yer alan Tersane Istanbul’un  tarihi mimarisinde gerçekleşecek fuar 591 sanatçının 1537 eserini izleyicilerle buluşturacak. 

Contemporary Istanbul, Türkiye’deki hızla yükselen kültür ve sanat ortamını,  koleksiyonerler ve sanatseverlerle buluşturmak için fuara ilk kez katılacak 21 çağdaş  sanat galerisini İstanbul’da ağırlıyor. 

4710 Gallery, Tiflis; Arma Gallery, Madrid; Aspan Gallery, Almati; Bfm Art Center, Wuzhong  City; Bogena Galerie, Saint Paul de Vence; Callirrhoë, Atina; Furiosa, Meksika; Ibi Art Gallery, Johannesburg; Inloco Gallery, Dubai; In The Gallery, Mayorka; Kalashnikovv  Gallery, Johannesburg; Karpuchina Gallery, Prag; Lazy Mike Gallery, Riga; Maze Art Group,  Tahran; Omelchenko Gallery, Moskova; Rıdvan Kuday Gallery, Diyarbakır; Sconci Gallery,  Dubai; Sgr Galeria, Bogota; Sistema Gallery, Moskova; The Why Not Gallery, Tiflis; Yvonne  Hohner Contemporary, Karlsruhe’den çağdaş sanat galerileri fuarda ilk kez yer alacak. 

Bu yıl Contemporary Istanbul 18. edisyonunda öne çıkan projeler: 

  1. CI Photo Focus 

CI Photo Focus, güncel fotoğrafçılık pratiği ile sanatın iç içe geçtiği bir fuar bölümü olarak,  sanatçıları, galerileri ve yayınları bir araya getirerek fotoğrafın bir sanat formu olarak taşıdığı  önemi keşfetmeyi amaçlıyor. 8 ülkeden 22 sanatçının, 44 eserin katılacağı bu yeni bölümde  ayrıca 2 konuşma programı yer alacak. 

Simone Klein moderatörlüğünde Howard Greenberg, Susanne von Meiss, Tony Ventura ve  Sarp Kerem Yavuz’un katılacağı Fotoğraf Piyasasının Geçmişi, Günü ve Geleceği konulu  panelde fotoğraf sanatının sektörel tarihi, koleksiyon oluşturma kriterleri ve yaklaşımları, farklı  dönemlere ait eserlerin koleksiyonlarda konumlandırılabilirliği, fotoğraf sanatının ve fotoğraf  sanatı piyasasının geleceği gibi konularına odaklanırken; Katie White moderatörlüğünde Yoram  Roth ve Koray Duman’ın katılacağı Sanat Kurumlarında Uyum: Kültürel ve Toplumsal  Değişimin Yönetimi konulu panellere değinecek. 

CI Photo Focus, Borusan Contemporary iş birliğiyle, fotoğraf alanında koleksiyon ve koruma  pratiğinde önemli bir rol oynayan Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu sanatçılarına ait örnekleri sunmak için Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonunda ilk kez merkezi bir rol oynayacak. CI  Photo Focus, çağdaş fotoğrafın, görsel üretim teknolojisinin gelişimi, değişen algıları ve görme  biçimlerinin özünü yakalamak ve gücünü keşfetmek amacıyla kurulan öncü bir platform  olacak.1. CI Photo Focus; Danışma Kurulu Üyeleri Ansen, Coşar Kulaksız, Kumru Eren, Leyla  Ünsal, Sarp Kerem Yavuz, Tony Ventura, iş birliğinde gerçekleşmektedir. 

Project Spotlight: 

Contemporary Istanbul 18. edisyonunda Project Spotlight projesi ile fuar dünya genelinden  çeşitli genç galerilere alan açıyor. Özel olarak seçilen bu galeriler en yetenekli sanatçılarını  sergileyecek. Project Spotlight galerileri: 4710 Gallery, Tiflis; Arma Gallery, Madrid; Callirrhoë,  Atina; Furiosa, Meksika; Kalashnikovv, Johannesburg; Karpuchina Gallery, Prag; The Why  Not Gallery, Tiflis. Uluslararası sanat dünyasının genç ve yeni galerilerine yer veren  Contemporary Istanbul sanatçıları destekleme ve yeni sanatçıları bu proje kapsamında  sanatseverler ile buluşturacak. 

Solo Shows: 18. edisyonda, her sanatçının farklı vizyonuna ve tarzına özel bir bakış sunan ve  bireysel anlatıları öne çıkaran 6 kişisel sergiye ev sahipliği yapılacak. 

Anadolu’nun farklı şehirlerine yayılan çağdaş sanat inisiyatifleri Contemporary  Istanbul’da 

Ka Atölye, Ankara görsel kültür ve sanatsal düşünce alanında bilgi paylaşımı ve üretime olanak  sağlayan Ka, yıl boyunca hem sağlam bir altyapıya sahip lens tabanlı çalışan sanatçılar hem de  fotoğrafa yeni başlayanlar için olanaklar yaratmak üzere farklı disiplinlerden araçları ve bilgi  kaynaklarını bir araya getiren çeşitli seviyelerde atölyelerin yanında, sergiler, söyleşiler,  sunumlar, sanatçı konuşmaları, projeler ve etkinlikler düzenlemektedir. 18. Contemporary Istanbul insiyatif projesi kapsamında; Alix Marie, Antony Cairns, Asger  Carlsen, Dafna Talmor, Hannah Hughnes, Ruth van Beek, Arda Asena, Cemil Batur Gökçeer,  Görkem Ergün ve Irmak Canevi ile katılım sağlayacaktır. 

NOKS Art Space, Istanbul, sanatçı ve akademisyen Elvan Ekren ve Volkan Kızıltunç tarafından  2017 yılında kurulmuş, Kadıköy, İstanbul’da yer alan ortak bir çalışma, üretim ve sergileme  alanıdır. Bağımsız, kültürlerarası birlikteliklerin ve disiplinlerarası etkileşimin ön planda tutulduğu  bir platform sunar. 18. Contemporary Istanbul insiyatif projesi kapsamında; Aida Teimourlouie,  Bekir Dindar, Eda Demir, Elven Ekren, Ekin Çekiç, Emin Berk, Gizem Çelik, Hüseyin Güler, Nazlı Tuhera Moral, Volkan Kızıltunç ile katılım sağlayacaktır.  

KOLİ Art Space, Istanbul, sanatçı/akademisyen Elçin Acun ve sanatçı Yasemin Kalaycı  tarafından kurulmuş, kâr amacı gütmeyen, bağımsız bir çalışma, üretme ve sergileme alanıdır.  Kapsayıcılık ve çeşitliliğin gücü ile beslenir, kimliğin ve cinsiyetin akışkanlığına odaklanarak,  değişim ihtiyacının zorunluluğu inancından doğmuş bir sanat alanıdır. 18. Contemporary  Istanbul İnsiyatif Projesi kapsamında; Cansu Yıldıran, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Ekin Keser, Elçin Acun, İlkin Zeybek, İrem Ekim Demir, Mert Çağıl Türkay, Ömer Tevfik Erten, Seçkin  Tercan ve Yasemin Kalaycı ile katılım sağlayacaktır. 

Kıyı Projects, Antalya, mevcudiyetleri bir şekilde Antalya ile kesişen sanatçıların kentin farklı  kıyı topografyalarında gerçekleştirmeyi planladığı bir dizi eylemselliği içermektedir. Proje  bağımsız, periferik ve kolektif bir oluşum olarak kent içerisindeki sanatçıların etkileşimini  artırmayı hedeflerken aynı zamanda pandemi sürecinde dijital ortama sıkışan sanat pratiğine  alternatif bir mekân olarak doğayı yeniden hatırlatmayı arzular.  18. Contemporary Istanbul İnsiyatif Projesi kapsamında; Ali Kanal, Çiğdem Yola, Gülden  Ataman, Handan Dayı, Ilgaz Özgen Topcuoğlu ile katılım sağlayacaktır. 

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli: “Contemporary Istanbul her  zaman yenilikçi bir fuar olmuştur. Bu yıl 18. kez düzenlenen Contemporary Istanbul, Tersane  Istanbul’da güçlü bir program ve yeniliklerle sanatseverlerle buluşuyor. Fuar, uluslararası  galeriler ve inisiyatiflerle sağlam ve yenilikçi bir program sunarak katılıyor. Sanatın şehre ve  ülkeye kattığı değeri 18 yıl boyunca hep önemsedik. Partnerlerimizle sürdürebilirlik ve devamlılık  ilkesiyle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yılki 18. edisyon, kültürün ve sanatın gelişimini teşvik  etmeye odaklanıyor ve bu kültürü şehre entegre etmenin önemini vurguluyoruz. Ana partnerimiz  Akbank ile birlikte Türkiye’deki çağdaş sanat ortamını genişletip çeşitlendirdik. Ayrıca, Türkiye  Cumhuriyeti’nin 100. Yılını kutluyoruz.” dedi. 

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer: 

Akbank, 75’inci kuruluş yıl dönümünde sınırları aşan kültür-sanat faaliyetleriyle sosyal etkisini  güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamdaki önemli girişimlerimizden biri de hiç kuşkusuz  Türkiye’nin adını çağdaş sanatla duyuran Contemporary Istanbul. İlk günden itibaren ana partneri  olduğumuz Contemporary Istanbul, bu yıl 18. edisyonuyla çağdaş sanatın evrenselliği ve  zamansızlığını bir kez daha gözler önüne sererken ülkemizi de global düzeyde çağdaş sanatın  önemli merkezlerinden birine dönüştürüyor. İşbirliği yapmaktan gurur duyduğumuz Contemporary  Istanbul bu yıl da dünyaca ünlü galeri ve çok değerli eserleri bir araya getirecek ve sunduğu bu  katkıyı güçlendirerek sürdürecek” dedi. 

Contemporary Istanbul’da yer alacak özel projeler:  

Akbank Sanat bu yıl Hasan Bülent Kahraman küratörlüğündeki ‘Belki de bir Şaka’dır’ adlı sergisi  ile fuarda yer alacak. Ardan Özmenoğlu ve Fırat Engin imzalı eserlerlerin yer aldığı sergi,  gülmeyi ve şakayı hatırlamak için yeni bir yol sunuyor. Sanatseverleri sonsuz krizlerle,  savaşlarla, işgallerle, eşitsizliklerle, ayrımcılıklarla dolu hayat meselelerine unutulmuş bir  pencereden bakmaya davet ediyor.

Türk Hava Yolları, Miles&Smiles Ertuğrul Güngör & Faruk Ertekin ile Contemporary  Istanbul’da yer alacak. 

Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonunda Ertuğrul Güngör & Faruk Ertekin, Kütahya’nın  yaşadıkları kentin eski anılarına ve kullandıkları seramik malzemenin geçmişine odaklanıyor.  Sanatçı ikilisi günümüze yönelik tasarım öğelerini kullanarak yeni bir dil arayışına giriyor.  Bulundukları kültürün tek bir pencereden farklı perspektiflerle baktıkları bir dünya inşa eden  sanatçı ikilisi seramik malzemenin kırılganlığına atıfta bulunarak tarihi ve edebi referanslara  değinecek. Malzeme ve kullanılan üslup arasındaki dengeyi yansıtan sanatçılar eserinde; çini ve  seramik yüzeyler üzerinde, üç boyutlu formlarda, sır altı ve sır üstü boyama tekniği ile birlikte  serbest sürüş tekniklerini de kullanarak Miles&Smiles dünyasını betimlemeye çalışacaklar. 

Yeni BMW i5’ten ilham alan “The Electric AI Canvas” enstalasyonu  

Contemporary Istanbul’da 

Yeni BMW i5’ten aldığı ilhamla sanat ve teknolojiyi buluşturan ve izleyiciyi içine çeken “The  Electric AI Canvas” enstalasyonu Borusan Otomotiv’in distribütörü olduğu BMW Türkiye’nin  katkılarıyla Art Basel’den sonra İstanbul’da sergileniyor. Enstalasyon, yaratıcı teknoloji uzmanı  ve Goodby, Silverstein & Partners’ın Yapay Zeka Direktörü Nathan Shipley ve çağdaş sanat  medya platformu ArtDrunk’un kurucusu Gary Yeh işbirliğinde, yapay zeka tarafından oluşturulan  özgün animasyonlar, Sanatçı Esther Mahlangu, Kohei Nawa, Eric N. Mack, Koo Jiyoon ve Bin  Woo Hyuk’un eserlerinden oluşan bir veri kümesi ile eğitilmiş yapay zeka modelleri kullanılarak  hazırlandı. Yapay zekanın, 900 yıllık sanat tarihi ve 50 bin görselden yararlanarak ürettiği soyut  animasyonlar Yeni BMW i5’e yansıtılarak izleyiciyi kapsayan bir deneyime dönüştürüldü. 

LG OLED ART x Cecilia Bengolea 

18.Contemporary Istanbul’un partneri LG OLED ART projesi kapsamında Arjantinli sanatçı  Cecilia Bengolea’nın seçili video eserlerinin gösterileceği özel bir seçki ile yer alıyor.  Gösterilecek olan “Favorite Positions” ve “Bestiaire” adlı eserlerde sanatçı kendi vücudunu en  sevdiği pozisyonlarda ve hayali varlıkların hareketlerini canlandırarak taradı ve bunları üç  boyutlu video animasyonlara dönüştürdü. LG’nin sanat ve teknolojinin gücüyle hayatı daha iyi  hale getirme misyonunun bir parçası olan LG OLED ART projesi 2021 yılından beri geleneksel  medyanın sınırlarını aşarak sanata ve sanatçılara yeni olasılıklar sağlıyor ve OLED ekranlarına  dayalı farklı işbirlikleriyle oluşturulan işlerin yeni bir kültürel akım oluşturmasını hedefliyor.

Qua Granite’ın doğal taş malzemelerini sanatçı Ömer Pekin sanateserine dönüştürüyor. 

Qua Granite’in Contemporary İstanbul’daki mekanındaki çeşitli kaba taş anıtlardan ilham alan  Ömer Pekin, geniş bir metal kubbenin altında ustalıkla bir araya getirilen üç bağımsız duvardan  oluşan bir pavyon tasarlıyor. Bu duvarlar, Qua Granite’in üst üste istiflenen atık fayanslarının  geri dönüştürülmesiyle şekilleniyor. Fayansların bu alışılmadık düzenlemesi, doğal taş  oluşumlarının estetik cazibesini yansıtan benzersiz bir heykelsi çerçeve yaratıyor. Ömer Pekin,  ‘Stone Henge’ eseri Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonunda görülebilecek. 

Stargrup, sanatçı Artem Martis’den ileri dönüşüm Cam Heykeller 

Sanatçı Artem Martis, StarGrup ile ortak projesinde inşaat projelerinin cam artıkları sanat  eserlerine dönüştürüyor. Artem, cam ile ışığın dansı üzerinden atık materyalin ve geri  dönüşümün sınırsız imkanlarını akla getirerek; sosyal farkındalığı arttırmayı hedefliyor.  

Trendyol Sanat’tan sanatçı Memo Akten’in eseri: Deep Meditations: A brief history of  almost everything fuarda sergilenecek 

Trendyol Sanat, bu sene partner olarak yer aldığı Contemporary İstanbul’da multidisipliner  sanatçı, müzisyen ve araştırmacı Memo Akten’in büyük ölçekli video ve ses enstalasyonu Deep  Meditations: A brief history of almost everything in 60 minutes eseri ile ziyaretçilerle buluşuyor.  İzleyicileri sürekli evrilen görsellerle meditatif bir yolculuğa çıkaran eser, zaman ve mekânın  birçok ölçeğinde canlı ve cansız varlıkların birbiriyle olan bağlantısını araştırıyor.  

House of Brothers Lounge bu yıl sanatçı Balkan Karışman ve Sergen Şehitoğlu ile  CI18’de 

Adını İskoçya’nın köklü kardeşliğinden alan ve Alper Derinboğaz’ın mimari tasarımda yerini  aldığı House of Brothers Lounge, bu yıl sanatın sınırsızlığını vurgulayan bir buluşma noktası  olacak. Yenilikçi yaklaşımıya algının doğasını keşfederek analog ve sanal dünyaları birleştiren  Balkan Karışman, farklı dokuların ve formların bir araya geldiği eserleriyle bu deneyim alanında  yer alacak. Ayrıca üretimlerinde algoritmalar, matematiksel sistemler, internet veri tabanları  kullanan Sergen Şehitoğlu’nun tasarımı ile sanat, zanaat ve tasarım arasındaki incelen sınırlar,  House of Brothers Lounge ziyaretçileri tarafından keşfedilebilecek.

Marc Oliver Wahler küratörlüğünde gerçekleşecek The Yard, bu yıl Tosyalı Holding  partnerliğinde Tersane Istanbul’un dış avlusuna yayılıyor.  

Bu yıl üçüncü edisyonunda dış mekan, heykel ve enstalasyonlardan oluşan The Yard açık hava  sergisi, Cenevre’deki (MAH) Musée d’art et d’histoire’ın Direktörü Marc Oliver Wahler  küratörlüğünde gerçekleşecek. Endüstriyel nesnelerin sanat eserlerine dönüştüğü bu sergi,  çevreyle etkileşim içinde dinamik bir şekilde izleyiciyle buluşacak. Tosyalı Holding’in  ‘Sürdürülebilir Sanat’ koleksiyonunda yer alan çelik üretim atıklarından ileri dönüşüm tekniği ile  yaratılan Varol Topaç’ın bir eseri de Contemporary Istanbul’un 18. edisyonu’nda sergilenecek.  

The Yard Sanatçıları: Ângela Ferreira, Anne-Julie Raccoursier, Bosco Sodi, Clemens Wolf,  Dorian Gaudin, Gianni Motti, Mehmet Ali Uysal, Nasan Tur, Socratis Socratous 

CIF Dialogues by İGA ART  

Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonu kapsamında gerçekleşecek CIF Dialogues by İGA ART  konuşma programı 27-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. İGA İstanbul Havalimanı’nın  sanatı dünyayla buluşturduğu İGA ART projesi ile partneri olduğu CIF Dialogues 13 konuşma  paneli ile Tersane Istanbul’da gerçekleşecek: CI Photo Focus Kamusal Alanda Sanat: Kent  Kimliğini Şekillendirmek. Üç gün sürecek olan programda; Marc Oliver Wahler  moderatörlüğünde gerçekleşecek Art in Public Spaces, Artist in Residency ve Simone  Klein moderetörlüğündeki CI Photo Focus panelleri dikkat çekici içeriklerle izleyicilere  buluşacak. Türkiye Tasarım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği  (GYODER) Başkanı Mehmet Kalyoncu da, Levent Erden moderatörlüğünde “Nature, Design,  Society and Technology” paneline konuşmacı olarak 

Türkiye’de Çağdaş Sanatın Büyük Dönüşümü, Bedri Baykam moderatörlüğünde; CI18  partneri LG OLED ART’ın sanatçısı Cecilia Bengolea konuşması ve partner Trendyol’un  Dijital Çağdaş Ulaşılabilir Sanat paneli; Tarek Horani ve Mimar Marcel Wanders’in Ürün  Tasarım ve Sanat Arasındaki Bağlantı konuşması; Levent Erden moderatörlüğünde  Tosyalı Holding iş birliğinde The Yard Sergisi: Kamusal Sanatta işbirliği paneli ile yer alacak. Ayrıca CIF Dialogues alanında yer alacak Feride Çelik moderatörlüğünde Sanat Mimarlık ve  Sürdürülebilirliğin bir araya geldiği yer paneli ile House of Brothers’ın Ceylan Önalp  moderatörlüğünde Teknik Araçlarla Yeniden-Üretim Çağında Sanat Eseri ve Sanat eseri  ekspertizi Marc Ottavi ile Araştırmacı Kerem Topuz’un Resim için Yaşamak ya da Varoluşun  tek aracı olarak resim yapmak adlı konuşması fuarda yer alacak.

Contemporary Istanbul’un 18. edisyonu katılımcı galerileri: 

+2 presented by Dastan, Tahran; .artSümer, İstanbul; 193 Gallery, Paris; 4710 Gallery,  Tiflis; Ab Gallery, Seul; Ambidexter, İstanbul; Anna Laudel, Düseldorf, İstanbul; Arma  Gallery, Madrid; Art On İstanbul, İstanbul; Aspan Gallery, Almati; Bavan Gallery, Tahran;  Bfm Art Center, Wuzhong City; Bogena Galerie, Saint Paul de Vence; Bozlu Art Project,  İstanbul; BüroSarıgedik, İstanbul; Callirrhoë, Atina; C.A.M. Gallery, İstanbul; Collect Gallery,  Sofya, İstanbul; C24 Gallery, New York; Den art, Antalya; Dirimart , İstanbul; Furiosa,  Meksika; Galeri 77, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri Nev İstanbul, İstanbul; Galeri  Siyah Beyaz, Ankara; Galeria Joan Gaspar, Barselona; Galeria Senda, Barselona; Gallery  Schmidt, Zürih; Hofa, Londra; Ibi Art Gallery, Johannesburg; In The Gallery, Mayorka; Inloco Gallery, Dubai; Kairos, İstanbul; Kalashnikovv Gallery, Johannesburg; Karpuchina Gallery,  Prag; Lazy Mike Gallery, Riga; Leila Heller Gallery, Dubai, New York; Mariana Custodio  Gallery, Lizbon, İstanbul; Mark Hachem, Paris, Beyrut; Martch Art Project, İstanbul; Maze Art  Group, Tahran; Merkur, İstanbul, Muse Contemporary, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul;  Omelchenko Gallery, Moskova; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, Londra, İstanbul;  Pilevneli, İstanbul; PILOT, İstanbul; Piramid Sanat, İstanbul; Red Art Istanbul, İstanbul;  Rıdvan Kuday Gallery, Diyarbakır; Sanatorium, İstanbul; Sconci Gallery, Dubai; Sevil  Dolmacı Art Gallery, İstanbul; SGR Galeria, Bogota; Simbart Projects, İstanbul; Sistema GALLERY, Moskova; Soda, İstanbul; The Pill®, İstanbul; The Why Not Gallery, Tiflis; Villa  del Arte Galleries, Barselona, Amsterdam; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul;  Yvonne Hohner Contemporary, Karlsruhe; Zilberman I İstanbul, Berlin 

İnisiyatifler:  

Ka Atölye, Ankara; Kıyı Projects, Antalya; Koli Art Space, İstanbul; Noks Art Space, İstanbul 

Kurumlar ve Müzeler:  

ArtFactory, İstanbul; Baksı Müzesi, Bayburt, Biriz Dayanışma Derneği, İstanbul; Borusan  Contemporary, Istanbul, Contemporary Istanbul Vakfı, Istanbul; EKAV Vakfı, İstanbul,  DİFOART, İstanbul; halka sanat projesi, Bodrum; İstanbul Kitapçısı, İstanbul; Patika  Kitabevi, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul ve Taex, Nice 

Sanatseverler Deniz Şehri Olmanın Avantajını Kullanabilecek 

Contemporary Istanbul’a deniz yoluyla ulaşım, 27 Eylül tarihinde başlayacak ve 1 Ekim’e kadar  devam ederek 30.000 sanatseverin ulaşımını sağlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir  Hatları iş birliğinde sağlanan deniz ulaşımı hizmeti, 27 Eylül ile 01 Ekim tarihleri arasında  Kadıköy, Üsküdar ve Beşiktaş’tan kalkan şehir hatlarıyla Hasköy İskelesi’ne erişim sağlayacak.  Tersane Istanbul’a sadece 500 metrelik bir yürüme mesafesinde bulunan Hasköy İskelesi  sayesinde sanatseverler, trafik sıkıntısı yaşamadan fuara deniz yoluyla kolayca ulaşabilecekler. 

Contemporary Istanbul’un 18. edisyonu’nda, İstanbul’un tadını çıkararak deniz yoluyla seyahat  etme keyfi sunuyor.  

IBB Deniz Taksi: 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında IBB Deniz Taksi uygulaması üzerinden  Tersane Istanbul’a sanatseverler tekne ile ulaşım sağlayabilecek. 

Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonunda İstanbul kitapçısı ve Patika kitabevi de  edebiyatseverler için fuarda yerlerini alacak. 

Wings Kart Sahiplerine %15 İndirim Ayrıcalığı 

Akbank’ın uçuş ve seyahat kartı Wings, sanatseverlere Contemporary Istanbul için özel fırsatlar  sunmaya devam ediyor. Wings kart sahipleri online veya gişelerden satın aldıkları Contemporary  Istanbul biletlerinde %15 indirim ayrıcalığından yararlanıyor. 

Contemporary Istanbul, Akbank ana partnerliğinde, Tersane Istanbul ve Borusan Otomotiv’in  Türkiye distribütörü olduğu BMW ortak partnerliğinde resmi havayolu partneri olan Türk Hava  Yolları, Miles&Smiles ile partnerleri LG OLED, Qua Granite, Trendyol, The Yard Açıkhava  Sergisi partneri Tosyalı Holding ve co-partneri Stargrup’un sanat projeleriyle gerçekleşecek.  Pernod Ricard Türkiye ise co-partner olarak, her yıl olduğu gibi House of Brothers Lounge’da  sanatseverlerle buluşacak. AKSA bu yıl Contemporary Istanbul’un partneri olarak 18. edisyonda  yer alacak.

 

Paylaş