Perşembe, Kasım 30

2.500 Gönüllü Spencer Tunick’e Çıplak Poz Verdi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Avustralya’nın Bondi Sahili’nde cilt kanserine dikkat çekmek için düzenlenen çıplak fotoğraf çekimi için yaklaşık 2500 kişi poz verdi.

Dünyanın dört bir yanındaki önemli noktalarda çıplak fotoğraf çekimleriyle tanınan ABD’li fotoğraf sanatçısı Spencer Tunick “Cilt kontrolleri hakkında farkındalık yaratma fırsatımız var ve buraya gelip sanatımı yapmak ve sadece vücudu ve korumayı kutlamaktan onur duyuyorum.” açıklamasını yaptı.

Bu, Tunick’in Sidney’deki ünlü Opera Binası’nda yaklaşık 5.500 kişiyi bir araya getirdiği 2010’daki bir çekimin ardından Avustralya’daki dördüncü projesi. Tunick, ücretsiz, eğitici cilt kontrolü klinikleri işleten bir yardım kuruluşu olan Skin Check Champions ile ortaklık yapıyor. Enstalasyon, hayır kurumunun kurucusu Scott Maggs’in ülkedeki herkesi cilt kontrolü yaptırmaya çağıracağı Avustralya’nın Ulusal Cilt Kanseri Eylem Haftası’nda yapıldı.

Maggs, 2010 yılında, arkadaşı Wes Bonny’nin 26 yaşında cilt kanserinden ölmesinin ardından Skin Check Champions’ı kurdu. Hayır kurumu, o zamandan beri İngiliz işadamı Richard Branson gibi kişilerden destek aldı ve Tunick’in fotoğraflarının bu hastalığa dünyanın dikkatini çekmesini umuyor.

 

 

Paylaş