Perşembe, Kasım 30

“25 Litre”New York Festivals’tan Ödülle Döndü!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

National Geographic, tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığına dikkat çekerek, bu küresel sorunun ülkemize olası etkilerini gözler önüne seren “25 Litre” belgeseli için hazırlanan TV spotu ile 2020 New York Festivals TV & Film Ödüllerinde “En İyi Tanıtım Kurgusu” dalında Bronz Ödül kazanırken “En İyi Çevreci Tanıtım” dalında ise finalist olarak büyük bir başarıya imza attı.

National Geographic 132 yıldır bilime ve keşfe verdiği desteğin yanı sıra dünyanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak ve toplumu bilinçlendirmek üzere başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. National Geographic ve Finish iş birliğiyle hayata geçirilen, geleceğe gönderme yapan kurgusal senaryo ile su konusunda tasarruf bilincinin yerleşmemesi halinde yaşanması muhtemel zorluklar hakkında izleyiciye bilgi veren “25 Litre”belgeselinin TV spotu, 2020 New York Festivals TV & Film Ödülleri’nde “En İyi Tanıtım Kurgusu” dalında Bronz Ödül kazanırken “En İyi Çevreci Tanıtım” dalında ise finalist olmaya hak kazandı.

1957’den bu yana düzenlenen ve 50 ülkeden televizyon ve film sektörüne ait en iyi tanıtım, pazarlama ve tasarım projelerinin ödüllendirildiği uluslararası bir yarışma olan “New York Festivals TV & Film Ödülleri” bu sene de sahiplerini bulmaya devam ediyor. Uluslararası bir organizasyon olan New York Festivals jüri üyeleri arasında 200’ün üzerinde yönetmen, yapımcı, gazeteci, yazar, aktör, yaratıcı yönetmen, sanat yönetmeni, film yapımcısı ve besteci bulunuyor.

25 Litre yayınlandığı günden bu yana Felis, Cannes Lions, International Design Awards, LIA ve Golden Drum gibi birbirinden prestijli ödül töreninden toplamda 10’u aşkın ödül ile ayrıldı.

Ödül alan ve finalist olan tanıtımları izlemek için; https://tvfilm.newyorkfestivals.com/Winners/WinnerDetailsNew/45712787-1ed8-4b8e-b029-d7167bdccec6

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic’i Digiturk, D-Smart, KabloTV, Tivibu ve Vodafone TV platformlarından izleyebilirsiniz.

Paylaş