Perşembe, Haziran 8

Art Basel Başlıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dünyanın en büyük sanat etkinliği ve fuarlarından biri olarak gösterilen Art Basel, 14 Haziran’da halk ziyaretine resmi açılışını yapmaya hazırlanıyor. Evvelsi gün büyük sanat koleksiyonerlerine ve sanatçılara kapılarını açan fuar 17 Haziran’a kadar sürecek. Ana sanat fuarı beraberinde, kendisiyle ilişkili etkinliklerde tüm kente yayılmış olarak fuarın son gününe kadar devam edecek. 28. yılını kutlayan fuara 35 ülkeden 290 galeri katılım gösterdi, koleksiyonlarındaki eserleri sergileyen galeriler arasında Türkiye’den herhangi bir sanat galerisi yer almasa da, Basel’le ilişkili olarak, Volta 14 benzeri alternatif sergi alanlarında Türkiye’den katılımlar olacak.
Bu yıl inşaat malzemeleriyle yapılmış ”Unlimited” bölümü ilk izlenimler sırasında oldukça dikkat çeken yapıtlar arasında gösteriliyor. Farklı tekniklerle hazırlanan büyük ölçekli eserler şimdiden ilgi odağı oldu.
İsviçre’nin Basel kentinde 70 yılından beri sürmekte olan fuar, bu yıl yine tüm kentte film gösterimleri, sergiler, sanatçı atölyeleri, müzik dinletileri eşliğinde tüm dünyadan ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatacak.
Paylaş