Cumartesi, Eylül 23

Art Basel Hong Kong’un Programı Belli Oldu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Art Basel Hong Kong 29-31 Mart 2019 tarihlerinde Asya ve ötesinden önde gelen galeri ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Hem tarihi, hem de gelişmekten olan sanatçıların çalışmaları ile bölgenin çeşitliliğine yönelik derinlemesine bir bakış sunan şovda, Anomaly, Aike, Cardi Gallery, Thomas Dane Gallery, Ink Studio, Perrotin gibi sanat galerilerinin yanı sıra ülkemizden Pi Artworks‘de yer alacak.

Asya, Orta Doğu ve Hindistan alt kıtaları dahil olmak üzere, Türkiye’yi Yeni Zelanda’ya yayan Asya ve Asya-Pasifik bölgesinden sanatçıları vurgulayan hassas şekilde hazırlanmış projeler sunan Art Basel Hong Kong, 20. ve 21. yüzyıldan resimler, heykeller, çizimler, enstalasyonlar, fotoğraflar, film, video ve dijital sanat eserleriyle sanatseverleri ağırlayacak.

Fuar; gelişmekte olan çağdaş sanatçılara güçlü bir platform sunarak, yeni nesil yeteneklerin kariyerlerinin erken bir aşamasında çalışmalarını sergileyen Discoveries, standları içinde mimari olarak ayrılmış bir alanda küratörlük sergileri sunan, küratöryel konseptleri, tematik grup sergileri, sanat tarihi vitrinleri ve yükselen yıldızlar için solo gösterileriyle Kabinett, dünyanın dört bir yanından önde gelen sanatçıların büyük ölçekli heykel ve kurulum çalışmalarını sunmaya adanmış olan Encounters ve Pekin Sanat Laboratuvarı Direktörü ve Kurucusu Li Zhenhua‘nın küratörlüğünü yaptığı Film bölümü, heyecan verici kısa filmler ve sanatçılar ve özel gösterimlerle dolu bir program sunacak.

Paylaş