Perşembe, Eylül 28

Banks’in Eseri 100 bin Sterline Satıldı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kim olduğu bir türlü çözülemeyen grafiti sanatçısı Banksy’nin Güney Galler’de bir garajın duvarına yaptığı graffiti bir sanat galerisi tarafından 100 bin sterline satın alındı.

Dünyaca ünlü gizemli duvar sanatçısı Banksy’nin, Güney Galler’deki Port Talbot kasabasında bir garaj duvarının köşesine çift taraflı olarak yaptığı graffiti bir sanat galerisi tarafından en az 100 bin sterlin ödenerek satın alındı. Duvar resmi artık başka bir yerde meraklılarıyla buluşacak.

İngiliz olduğu tahmin edilen ve 10 yıldır başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelerde yaptığı çarpıcı duvar resimleriyle ünlenen sanatçının resmini satın alan ve birkaç Banksy eserine daha sahip olan Brandler Galerileri’nin sahibi John Brandler, söz konusu graffiti için ‘6 basamaklı’ bir ücreti gözden çıkardıklarını ve graffitinin kasabada birkaç yıl daha kalacağını söyledi.

“Season’s Greetings” (Noel ve Yılbaşı kutlamaları için kullanılan bir terim) isimli eser 1 ay içinde 20 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Banksy, eserini çelik işçisi Ian Lewis’in garajının duvarına çizmişti. Daha sonra da Instagram hesabından duvar resminin kendine ait olduğunu doğrulamıştı.

Paylaş