Pazartesi, Eylül 25

Buckingham Sarayı Kraliyet Koleksiyonu Halka Açılıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Buckingham Sarayı’nın Kraliyet Koleksiyonu’nda yer alan dünyaca ünlü eserler, 11 Aralık’ta “Buckingham Sarayı’ndan Başyapıtlar” başlıklı sergide izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Buckingham Sarayı’ndaki The Queen’s Gallery’de açılması planlanan sergide, kraliyet ailesinin ünlü resim galerisinden bir süreliğine kaldırılacak ve halkın karşısına çıkacak. 18. yüzyıla ait sarayın temel hizmetlerini güncellemek üzere başlatılan 10 yıllık proje kapsamında, Titian’ın “Madonna and Child with Tobias and the Angel”ının da yer aldığı 65 eser görülebilecek. Sergi, koleksiyondaki çalışmaların halka açık, uzun süreli ilk gösterimi olacak.

Royal Collection Trust’tan yapılan açıklamada “Ziyaretçiler; sanatçıların gayelerini, tabloların neden o günlerde çok değerli olduğunu ve şimdi bu eserleri neden ‘başyapıt’ olarak değerlendirdiğimizi düşünmeye teşvik edilecek”dedi.

Kraliçe’nin en sevdiği tabloda sergilenecek.

Şubat 2022’ye dek görülebilecek olan sergide, Kraliçe Elizabeth’in en sevdiği eserlerin başında gelen Rembrandt’ın ünlü “The Shipbuilder and his Wife” adlı tablosu da ziyaretçi kaşısına çıkacak.

Rembrandt “The Shipbuilder and his Wife”

Paylaş