Cumartesi, Eylül 23

Frieze New York Bu Yılki Galerilerini Açıkladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Frieze New York, geleneksel sanat fuarının yedincisine katılacak galerileri açıkladı. Bu yıl 30 ülkeden 190 galeri, eserlerini sanatseverlere sunacak. Bu senenin programına göre, fuar 2 – 3 Mayıs tarihlerinde VIP ve 4 – 6 Mayıs tarihleri arasında da halka açık olarak gerçekleşecek.
Bu yılın yeni katılımcıları arasında New York’tan Essex Street ve JTT’nin yanı sıra, bir Los Angeles galerisi olan Château Shatto ve Chicago’dan Regards gibi galeriler yer alıyor.
Fuar, Eylül 2017’de Amerika için sanatsal direktör olarak seçilen ve VIP önizlemelerinin ek gününe özel değişiklikleri denetleyecek olan, Loring Randolph yönetimindeki ilk New York edisyonunu gerçekleştirecek. Bu yılın “Frame” bölümündeki katılımcı galerileri Andrew Bonacina ve Ruba Katrib tarafından seçildi ve “Frame”in küratörlüğünü Bonacina, İsveç Enstitüsü küratörü Laura McLean-Ferris ile birlikte yürütecek.
Minneapolis’deki Walker Sanat Merkezi’nde küratör olan Adrienne Edwards tarafından seçilen bir dizi gösteriden oluşan “Live” bölümünde, performanslar ve interaktif etkinlikler gerçekleşecek. High Line Art küratörü Cecilia Alemani yönetiminde gerçekleşen, sanatçıların eserlerinin fuar duvarlarından taşarak dışarıya açıldığı “Frieze Projects” bölümü ise bu yıl olmayacak.
Frieze Fuarları Direktörü Victoria Siddall, yaptığı açıklamada, 2014 yılında Frieze London’ın yeniden tasarlanmasını denetleyen Universal Design Studio şirketinin, bu yıl Frieze New York’ta yeni bir mimari düzen işleyeceğini belirtti. Victoria Siddall, fuarın yeni görünümü için kendisinin ve yeni sanatsal direktör Loring Randolph’un, Universal Design Studio ile yakın bir çalışma yürüttüklerini; bununla birlikte, yedinci edisyonun yeni ve heyecan verici bir deneyim haline geleceğini söyledi.
Frieze New York 2018’e katılacak galerilerin tam listesi:

 

 

Paylaş