Çarşamba, Eylül 27

Komili’nin katkılarıyla hazırlanan Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinin ilk gösterimi yapıldı.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zeytinyağı ve kültürü “Kuşaklar Boyu Yaşasın Diye” Komili’nin katkılarıyla hazırlanan Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinin ilk gösterimi birbirinden değerli konukların katılımı ile Fişekhane’de gerçekleştirildi.

Konuklara 20 dakika boyunca yemyeşil zeytin ağaçları, masmavi denizi ve leziz yemekleri ile Egeyi yaşatan Bilginin Işığında: Ayvalık belgeseli; mitolojiden mübadeleye, hasattaki insan manzaralarından kentte yaşamış sanatçılara Ayvalık’ın bilinmeyen anlamlı hikayelerini Sunay Akın’ın eşsiz anlatımı ile sundu. Belgesel gösteriminin ardından gerçekleşen söyleşiye filmin Yaratıcısı Sunay Akın, Yapımcısı Ali Ozan Akın, Yönetmeni Mustafa Köksalan, Bunge Gıda Türkiye Ülke Lideri Turgut Yeğenağa ve Bunge Gıda Türkiye Pazarlama ve Ticari Pazarlama Lideri Dr. Pınar Nokay katıldı. Gösterimin ardından Zennup 1884 Fişekhane’de Şef Ömür Akkor’un zeytinyağı ile hazırladığı Anadolu tatlarının yer aldığı akşam yemeğinde konuklara lezzet şöleni sunuldu.

Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinden

Sunay Akın ile Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselinin gösterimi sonrasındaki söyleşide katılan tüm konuklara teşekkür ederek sözlerine başlayan Sunay Akın konuşmasında “Ali Ozan Akın ile kentleri bilginin ışığıyla anlatmak için yola çıktık. Ne mutlu bize ki yolumuz Komili’nin katkılarıyla Ayvalık’tan da geçti. İzleyenleri bu filmde zeytin ağaçları gibi hep canlı kalan hatıralar ve sanata düşen zeytin taneleri bekliyor. Projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bilginin Işığında: Ayvalık belgeselini buradan izleyebilirsiniz.

Künye 

Hazırlayan & Sunan: Sunay Akın

Yaratıcı Yapımcı: Ali Ozan Akın

Yönetmen: Mustafa Köksalan

Görüntü Yönetmeni & Kurgu: Yunus Sayan

Kamera: Özgür Haci Kurt

Kamera Asistanı: Alperen Yılmaz

Kurgu Editörü: Kamen Kudret Pamuk

İçerik Asistanı: Samet Karahasanoğlu

 

Paylaş