Perşembe, Eylül 28

Mamut Art Project 2020 Başvuruları Başladı.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yıl 8.edisyonu düzenlenecek olan Mamut Art Project 2020 başvuruları başladı. 30 Kasım 2019’a kadar yapılacak başvurular yapılabilecek. Yaklaşık 2 ay süren başvuru sürecinde yaş ve alan (resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon, sokak sanatları, vb.) sınırlaması olmadan, bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul edilecek.

Her sene değişen ve 5 üyeden oluşan jüri bu başvurular arasından Mamut Art Project’te yer alacak isimleri belirleyecek. Mamut Art Project’in jürisinde yer alan isimler ise şöyle; OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu Erol Tabanca, sanatçı Selçuk Artut, küratör ve SAHA Derneği Direktörü Çelenk Bafra, sanatçı Aslı Çavuşoğlu, artSümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer yer alıyor.

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Mamut Art Project 2020, Akkök Holding Sponsorluğu’nda 1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Bu etkinlikle hem genç sanatçılar sanat hayatına adımlarını atıyor hem de koleksiyoner ve sanatseverler için ulaşılabilir bir platform yaratılıyor.

Paylaş